69th International Medical Congress of Silesia 2023 (SIMC2023

Od początku lutego 2023r. trwa nabór abstraktów na międzynarodową konferencję 69th International Medical Congress of Silesia 2023 (SIMC2023), która odbędzie się w dniach 17-19.05.2023r. w Katowicach. Organizowana rokrocznie przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego konferencja każdorazowo skupia wielu studentów i doktorantów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Jest jedną z największych tego typu konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku po raz pierwszy odbędą się 2 sesje specjalnie dla uczniów szkół średnich.

W ubiegłych latach podczas Konferencji prezentowane były prace z 33 różnych specjalności lekarskich i lekarsko-dentystycznych oraz innych nauk (bio)medycznych, w tym farmaceutycznych, zdrowia publicznego, fizjoterapii, dietetyki i żywienia, inżynierii biomedycznej, biologii czy chemii. Oceny merytorycznej prac w trakcie sesji dokonuje zaproszone Jury, składające się z lekarzy i pracowników naukowych związanych czynnie z odpowiednią dyscypliną naukową.

Nabór abstraktów trwa do 10. kwietnia 2023r., natomiast zachęcamy do udziału w dyskusji i warsztatach także uczestników biernych – konferencja jest w pełni darmowa. Planowane warsztaty dotyczą m.in. praktycznej nauki laparoskopii, USG, kosmetologii, dietetyki, a ponadto nasz gość honorowy – Dr Ali Jawaid z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk przeprowadzi zajęcia na temat pisania wartościowych artykułów naukowych.

Wszystkie pozostałe informacje odnośnie do wydarzenia znajdują się na stronie internetowej, profilu na Facebooku oraz profilu na Instagramie.