Demo Day – “Inżynierowie dla medycyny”

Dnia 28.02.2023 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Poleczki 19, na warszawskim Ursynowie) o godz. 17.00 odbywać się będzie Demo Day, czyli prezentacja innowacyjnych rozwiązań medycznych, które zostały opracowane przez doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie zorganizowane w ramach konkursu MedTech-Athonu (konkurs dla doktorantów, który rozpoczął się w ubiegłym roku na Politechnice Warszawskiej) i jednoczenie stanowi jego zwieńczenie.

W ramach całego MedTech-Athonu doktoranci najpierw musieli zbudować interdyscyplinarne zespoły, następnie przejść cykl szkoleń biznesowych, a na koniec, w ciągu 3-dniowego maratonu pracy, podobnego do hackathonu, opracować koncepcję rozwiązania z zakresu medycyny. Wyłoniono trzy najlepsze zespoły, które otrzymały dofinansowania, dzięki którym pracowały dalej nad demonstratorem.

Podczas Demo Day te trzy zespoły zaprezentują swoje rozwiązania przed publicznością oraz jury konkursowym, które wybierze zwycięski zespół, którego uczestnicy wygrają staż badawczy w wybranej jednostce Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji o Demo Day znajdą Państwo na stronie internetowej.

Wstęp na Demo Day jest bezpłatny (należy zapisać się na wydarzenie).