Doktorancka Poradnia Psychologiczna

Doktorancka Poradnia Psychologiczna to część projektu PhD Mental Health realizowanego przez Krajową Reprezentację Doktorantów. W jej ramach ponad 100 doktorantów i doktorantek będzie miała możliwość wzięcia udziału w indywidualnych, bezpłatnych 30-minutowych rozmowach online z psychoterapeutami – specjalistami Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.

Podczas rozmowy możesz przedstawić swój problem, a terapeuta udzieli Ci odpowiedzi i informacji zgodnych z jego najlepsza wiedzą na temat możliwości pomocy. 

Należy podkreślić że rozmowa w trakcie dyżuru nie jest psychoterapią* ani diagnozą, nie stanowi też ekwiwalentu wizyty u lekarza psychiatry. Cała rozmowa jest objęta zasadą poufności, co oznacza, że terapeuta jest zobowiązany do zachowania tajemnicy przedmiotu rozmowy.

*Psychoterapia jest metodą leczenia, w której obowiązują odmienne zasady, niż w rozmowie będącą poradą prowadzoną przez psychologa-terapeutę (chociaż w obu rodzajach interwencji psychoterapeuci korzystają z metod radzenia sobie ze stresem o udowodnionej naukowo skuteczności). Nie każdy problem wymaga psychoterapii. Są sytuacje, gdy już krótka rozmowa może okazać się pomocna.

Zapisy

Rejestracja na rozmowę jest dwuetapowa. W pierwszym kroku wypełnij formularz Google znajdujący się pod linkiem poniżej, uzupełniając go swoimi prawdziwymi danymi. W odpowiedzi otrzymasz od nas drogą mailową link do kalendarza z terminami. Stanowi on drugi etap rejestracji i za jego pomocą ustalisz termin rozmowy.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Informacje pochodzą ze strony PhD Mental Health.