Doskonałość naukowa nie ma płci – konferencja

 Konferencja „Doskonałość naukowa nie ma płci” planowana jest na 10 lutego 2023 r w Poznaniu na Kampusie Morasko ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do zapoznania się i otwarcia dyskusji na temat nierówności oraz na podjęcie próby wypracowania sposobów na niwelowanie dysproporcji na tle płci w nauce.

W programie konferencji „Doskonałość naukowa nie ma płci” odbędą się 4 sesje:

Sesja I: Polska nauka w aspekcie równego traktowania kobiet i mężczyzn (w tej sesji zostaną zaprezentowane raporty  m.in. NCN, L’Oreal , wyniki projektu Genderaction)
SESJA II: Przykłady akcji promocyjnych walczących z ukrytymi uprzedzeniami i nierównościami kobiet i mężczyzn w nauce (prezentacja projektów i działań walczących z ukrytymi uprzedzeniami i nierównościami na tle płci w Polsce i Europie)
SESJA III: Perspektywa równości płci w finansowaniu badań – wyzwania dla instytucji i zespołów badawczych (tą sesję poprowadzi POLSCA i będzie ona miała charakter informacyjno-szkoleniowy)
SESJA IV: Moderowana dyskusja o sytuacji kobiet i mężczyzn w polskiej nauce

Wśród uczestników wydarzenia znajdą się m.in. prof. Zbigniew Błocki – Dyrektor NCNprof. Teresa Zielińska – członkini Rady NCN oraz autorka Raportu NCN o dysproporcjach na tle płci wśród grantobiorców NCNMagdalena Dobrzyńska – ekspertka ds. polityki B+R, członkini Zespołu ds. opracowania GEP w PAN, Biuro Promocji Nauki “PolSCA” PAN w BrukseliProf. Iwetta Andruszkiewicz – dyrektorka Ogólnouniwersyteckiego Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej, UAMprof. Marek Konarzewski – Prezes PAN, oraz wielu innych znamienitych przedstawicieli polskiej nauki.

Zaznaczamy, że udział w konferencji będzie bezpłatny, jednak z uwagi na limit miejsc będziemy prosić uczestników o wypełnienie formularza rejestracyjnego. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji.