III Kongres Młodej Nauki

Kongres Młodej Nauki jest cykliczną międzynarodową i multidyscyplinarną konferencją naukową, która odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim. W ramach wydarzenia, w kilkudziesięciu panelach oraz sesji posterowej, młodzi naukowcy zaprezentują wyniki swoich badań, przedyskutują swoje tezy, oraz przede wszystkim nawiążą kontakty i rozwiną się naukowo.

Tematyka wystąpień w ramach konferencji nie jest ograniczona – przewidziane są wystąpienia z zakresu nauk ścisłych, eksperymentalnych, humanistycznych, społecznych i innych, a o wysoką jakość prezentacji dbają uznani naukowcy tworzący komitet naukowy.

Nowością w tegorocznej edycji kongresu jest przygotowanie dwóch paneli o charakterze międzynarodowym. Pierwszym z nich jest panel „Ukraina – Polska, Polska – Ukraina, wspólne perspektywy – polityka, kultura, gospodarka” przygotowany wspólnie z Odeskim Uniwersytetem Narodowym im. Ilji Miecznikowa w Odessie. Prelekcje w ramach panelu mogą być wygłaszane po polsku, ukraińsku lub angielsku.

Kolejnym panelem o tematyce międzynarodowej w trakcie którego referaty będą wygłaszane po angielsku jest panel „Morze w perspektywie interdyscyplinarnej”. Panel związany jest z udziałem Uniwersytetu Gdańskiego w Konsorcjum SEA – EU wspólnie z ośmioma nadmorskimi uniwersytetami z Europy. W związku z tym tematyka panelu skupia się na morzu nie ograniczając się do żadnyego z jego aspektów. Udział w panelu pozwoli nie tylko na wysłuchanie interesujących wystąpień, ale także wygłoszenie swoich tez przed naukowcami z różnych państw.

Wszyscy uczestnicy Kongresu po jego zakończeniu będą mogli opublikować artykuł związany z wygłoszonymi w trakcie konferencji tezami w czasopiśmie „Progress – Journal of Young Researchers”.

Udział w Kongresie to nie tylko możliwość rozwoju naukowego, ale także udziału w interesujących dyskusjach na bieżące tematy. W ubiegłym roku na panelach plenarnych rozmawiano między innymi o karierze młodych naukowców, roli kobiet w funkcjonowaniu uczelni, czy kwestiach tego na ile współcześnie uczelnie mogą sprostać wyzwaniom rzeczywistości. W tym roku planujemy kolejne interesujące dyskusje.

Równie ważna pozostaje dla nas kwestia integracji, dlatego w czasie Kongresu odbędzie się bankiet oraz dwa spotkania integracyjne podczas których uczestnicy będą mogli wymienić się uwagami w kuluarach.

Koszt czynnego udziału w Kongresie wynosi 420 zł. Opłata obejmuje obiady, kolacje, przerwy kawowe i udział we wszystkich punktach programu. W opłatę nie jest wliczone zakwaterowanie, które jednak zapewniamy na preferencyjnych warunkach w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego tj. w cenie 32,40 zł za dobę od osoby.

Spis paneli w trakcie których można wygłosić prelekcję oraz informacje o sesji posterowej znajdą Państwo na stronie internetowej.