Interstudent 2021 – konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza do wzięcia udział w XI edycji konkursu Interstudent, w którym nagradzani są najlepsi zagraniczni studenci zdobywający wykształcenie na polskich uczelniach. Poszukiwani są ludzie ambitni, dobrzy studenci, ale przede wszystkim aktywni, zaangażowani, budujący mosty między kulturami.

W tym roku Fundacja chce pokazać zagranicznych studentów, którzy mimo obaw i utrudnień wynikających z epidemii pozostali w naszym kraju. Studiują, działają społecznie, angażują się w życie swoich społeczności. Są przykładem dla kolegów i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

Kandydatury można zgłaszać do 10 lutego 2021 roku. Nagrody przyznawane są tradycyjnie w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie. Kapituła może także przyznać Nagrodę Specjalną za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2021 nastąpi w kwietniu podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”, której gospodarzem będzie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów zagranicznych studentów uczelni publicznych i niepublicznych ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów. Fundacja czeka na kandydatury młodych ludzi, którzy nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też wykazują „ponadnormatywne” zaangażowanie społeczne, naukowe, sportowe.

Informacje pochodzą ze strony KONKURSU.