Academic Writing Made Easy | Kurs z naukowcem ze Stanów Zjednoczonych (alumnem George Mason Uni)

Data konferencji: 2023-05-05
Data nadsyłania abstraktów: 27 kwietnia, 2023
Miejsce konferencji: Zoom
Organizator: Center For American & European Studies
Opłata konferencji: 249
Publikacja pokonferencyjna: nie
Center For American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i certyfikowanym weekendowym kursie z naukowego pisania w języku angielskim z native speakerem-naukowcem z USA: “Academic Writing Made Easy”.
Powszechnie wiadomo, że najważniejszą umiejętnością każdego naukowca jest umiejętność skutecznego przekazywania naukowych idei poprzez teksty pisane (np. książki, rozdziały w monografiach, artykuły naukowe).
Nasz kurs nauczy Cię, jak opanować sztukę pisania akademickiego w języku angielskim, obejmując gramatykę, budowanie zdań i wypracowywanie stylu, a także wyjaśni najczęstsze błędy i sposoby na ich uniknięcie – wszystko to na konkretnych przykładach!
🗓𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 17.15 (5 maja), zaś kończy w sobotę po południu o godz. 15.30 (6 maja).
Internetowy format kursu prowadzonego za pośrednictwem aplikacji Zoom sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zajęci pracą/studiami w ciągu tygodnia.
📍𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ kurs prowadzony jest przez otwartego i interdyscyplinarnego amerykańskiego naukowca – Pan Patrick Higgins sprawi, że kurs okaże się idealny niezależnie od dyscypliny naukowej w której się obracasz. Ponadto kurs jest synchroniczny – kontakt i możliwość zadawania pytań w czasie rzeczywistym pozwolą rozwiać wszystkie pojawiające się na bieżąco wątpliwości.
Zrozumiesz angielską gramatykę, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej. Innymi słowy dowiesz się jak pisać bardziej przekonująco i pewnie jako naukowiec!
➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔
𝑫𝒂𝒚 𝑰. 𝘼𝙘𝙖𝙙𝙚𝙢𝙞𝙘 𝙒𝙧𝙞𝙩𝙞𝙣𝙜 (Piątek 17.15 – 20.45)
A. Avoid Noobie Mistakes: Overview of English vs. Polish Cases – with exercises
B. Sound Like a Pro(sessional) Scholar: Overview of all the English tenses and which one to use when writing academic works – with exercises
C. Make Your Academic Style Hot: Diagraming sentences to implement the English language in academic works
D. Avoid Sounding Like an Amateur:
a) formal academic writing vs. informal writing – beware of the differences
b) useful phrases for academic writing
c) British vs. American English – which to choose when writing as an academic
E. Avoid (Academic) Death: The deadly sins of writing in English for non-native English speakers – with concrete examples
𝑫𝒂𝒚 𝑰𝑰. 𝘼𝙘𝙖𝙙𝙚𝙢𝙞𝙘 𝙒𝙧𝙞𝙩𝙞𝙣𝙜 𝙒𝙤𝙧𝙠𝙨𝙝𝙤𝙥 (Sobota 10.00 – 15.30)
A. Make Grammar Sexy Again! Academic Writing and English Grammar:
a) cases
b) proper usage of articles
c) moods
d) tense agreement
e) how to avoid the passive voice
f) adverbial phrases
g) adjectival phrases
h) main clauses
i) subordinate main clauses
j) countable nouns
k) uncountable nouns
B. Make Them Think You’re the Next Einstein: How to write more convincingly and confidently as an academic
C. Put Your Guns Into Practice: Concrete examples and groupwork – spotting errors and editing real-life works of native and non-native English speakers
D. 𝐷𝑟𝑎𝑓𝑡 𝐴𝑠𝑠𝑒𝑠𝑠𝑚𝑒𝑛𝑡𝑠 – 𝑊𝑟𝑖𝑡𝑖𝑛𝑔 𝑊𝑜𝑟𝑘𝑠ℎ𝑜𝑝
W ramach tej sesji prowadzący będzie pracować na tekście akademickim nad którym Ty sam/a osobiście pracowałeś/aś (jeśli zdecydujesz się nam taki nadesłać – nie jest to obowiązkowe, ale serdecznie zachęcamy!). Prowadzący oraz reszta grupy zaopiniują tekst oraz dokonają niezbędnych poprawek.
Prowadzący przedstawi również kilka własnych tekstów jako przykłady i zademonstruje dlaczego napisał je w taki, a nie inny sposób. Prowadzący nauczy uczestników skutecznie wyszukiwać i korygować błędy opierając się na wiedzy zdobytej podczas poprzednich sesji kursu.
📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐒𝐙𝐊𝐎𝐋𝐄𝐍𝐈𝐎𝐖𝐄
Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki Academic Writing.
👨‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
John Patrick Higgins (USA) jest interdyscyplinarnym naukowcem zajmującym się problemami ze styku prawa, ekonomii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.
Patrick Higgins jest autorem wielu tekstów na tematy prawnicze, ekonomiczne, politologiczne i społeczne. Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek, raportów i artykułów.
Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim. Prowadzący dołoży jednak wszystkich starań, aby szkolenie było intuicyjne i zrozumiałe dla nienatywnych użytkowników języka angielskiego. Ewentualne wątpliwości i skomplikowane terminy zostaną wyjaśnione w czasie rzeczywistym w toku szkolenia.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego kurs i liczbę godzin szkoleniowych.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Koszt udziału w szkoleniu to 319 PLN.
❗Cena promocyjna (obowiązuje tylko w razie rejestracji i uiszczenia opłaty do 23.59 dnia 19 kwietnia 2023) to 249 PLN❗
Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):
✍️𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐊𝐔𝐑𝐒
Więcej informacji o rejestracji na szkolenie:
Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.
Ostateczny termin zgłoszeń: 27 kwietnia 2023.
Sugerujemy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona.
➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki kursu, pani Margarity Tomala, na adres tomala@cfasofficial.com. Chętnie pomożemy.
Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: Wszystkie
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych