Center for American Studies i Center for European Studies mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐢 𝐑𝐞𝐭𝐨𝐫𝐲𝐤𝐢, 𝐖𝐲𝐦𝐨𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐬𝐲𝐜𝐡𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐢 𝐒𝐚̨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐣.
Wzorowana na zajęciach “Trial Practice” znanych z najbardziej prestiżowych amerykańskich wydziałów prawa, Akademia jest jedynym tego rodzaju wysoce kompleksowym szkoleniem dostępnym w Polsce dostosowanym do realiów prawa polskiego.
𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Akademia odbędzie się 20-22 października (piątek, sobota, niedziela) na platformie Zoom. Wszystkie moduły Akademii odbywać się będą synchronicznie (w czasie rzeczywistym).
𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Akademia prowadzona jest przez stricte praktycznie zorientowane ekspertki i adresuje konkretne potrzeby stawiane prawnikom (w szczególności prawnikom procesowym).
• Nauczysz się jak konstruować logiczną i przekonującą argumentację w sądzie.
• Dowiesz się jak efektywnie prowadzić przesłuchania na sali rozpraw i wykrywać kłamstwa (podważając tym samym prawdziwość zeznań świadków).
• Opanujesz w praktyce umiejętność adresowania sądu i innych uczestników rozprawy oraz wygłaszania mowy końcowej (włączywszy w to skuteczną dykcję, artykulację oraz emisję głosu).
• Zrozumiesz najważniejsze błędy prawniczej argumentacji i poznasz metody ich eliminacji.
• Staniesz się czujny/a na psychologiczne aspekty zeznań świadków oraz występujące na sali sądowej błędy (złudzenia) poznawcze sędziów i prokuratorów.
• Poznasz tajniki sztuki sądowej autoprezentacji i nauczysz się skutecznie pracować nad swoim głosem także po zakończeniu szkolenia.
• Dowiesz się jak wykorzystać profilowanie (np. podejrzanego/oskarżonego, testatora, osoby zaginionej) z powodzeniem dla swojej sprawy.
• Zrozumiesz znaczenie dowodu z opinii biegłego (w sprawach cywilnych oraz karnych) w praktyce dzięki metodzie case-studies.
𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Program obejmuje cztery moduły i składa się z krótkich części wykładowych oraz zajęć stricte praktycznych. To właśnie zajęcia praktyczne oraz angażujące uwagę ćwiczenia stanowią sedno Akademii.
Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej obejmuje 4 moduły:
(1) Praktyczna retoryka prawnicza;
(2) Wymowa sądowa i praca nad głosem dla prawników;
(3) Psychologia sądowa I;
(4) Psychologia sądowa II.
Godziny zajęć:
𝐷𝑧𝑖𝑒𝑛́ 𝐼. 𝑃𝑖𝑎̨𝑡𝑒𝑘 16.00-21.00
𝐷𝑧𝑖𝑒𝑛́ 𝐼𝐼. 𝑆𝑜𝑏𝑜𝑡𝑎 9.30-15.30
𝐷𝑧𝑖𝑒𝑛́ 𝐼𝐼𝐼. 𝑁𝑖𝑒𝑑𝑧𝑖𝑒𝑙𝑎 9.30-15.00
𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma obszerny zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauk także po zakończeniu Akademii.
𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐄
dr Ewa Habzda-Siwek – doktor nauk prawnych, psycholog i kryminolog. Ukończyła aplikację sędziowską. Pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspertka z zakresu zagadnień z pogranicza psychologii i prawa, psychologii sądowej, sprawców przestępstw oraz tematyki nieletnich i przestępczości z użyciem przemocy. Autorka monografii pt. „Diagnoza stanu psychicznego sprawcy a rozstrzygnięcia w procesie karnym” oraz współredaktorka naukowa książki pt. „Psychologia i prawo. Między teorią a praktyką”.
dr Hanna Wiczanowska – doktor nauk prawnych, kierownik naukowy grantu PRELUDIUM ze środków Narodowego Centrum Nauki. W okresie październik 2019-luty 2020 r. pracowała w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Certyfikowany trener biznesu w ramach International Trainers & Faciliatators Federation w zakresie wystąpień publicznych, Zaawansowany Srebrny Mówca (ACS) oraz Zaawansowany Brązowy Lider (ALB) według certyfikacji organizacji Toastmasters International. Jej kompetencjom zaufały największe międzynarodowe przedsiębiorstwa, m.in. Jeronimo Martins Polska S.A., GlaxoSmithKline, Jacobs S.A.
dr Jagoda Dzida – doktor nauk prawnych, pracowniczka Laboratorium Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji. Doświadczenie prawnicze zdobywała w kancelarii MERSKI w Poznaniu oraz w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie TransLegal oraz w grupie badawczej Legal Research Group Intellectual Property and Media Law: „Interdyscyplinarne ujęcie prawa do nazwy domeny internetowej”. Autorka licznych artykułów naukowych z zakresu wykrywania nieszczerości oraz badań klasyfikacyjnych pisma ręcznego oraz współautorka rozdziału w monografii „Foundations of Law: The Polish Perspective”.
mgr Katarzyna Bruzzanese – trenerka głosu, aktorka, reżyserka, pedagożka i neofilolożka ze specjalnością z zakresu logopedii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nad głosem z praktykującymi prawnikami, sędziami i wykładowcami. Specjalizuje się w doskonaleniu dykcji, ćwiczeniach impostacji głosu, pracy nad tekstem oraz budowaniu psychologii postaci na potrzeby konkretnej roli społecznej (prawnika występującego przed sądem).
𝐃𝐋𝐀 𝐊𝐎𝐆𝐎?
Akademia ma na celu edukację praktyczną nastawioną na potrzeby stricte zawodowe niezbędne aplikantom i praktykującym prawnikom (adwokatom i radcom prawnym).
Serdecznie zapraszamy także osoby pracujące w ramach szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.
Językiem szkoleniowym Akademii jest język polski.
𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu i Dyrektora ds. akademickich Center for American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.
Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzących i liczbę godzin szkoleniowych.
𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 13 października 2023*) koszt udziału w kursie to 499 PLN
Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):
https://buy.stripe.com/9AQ28pcCdeif1WgbO8
https://buy.stripe.com/9AQ28pcCdeif1WgbO8
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II, koszt udziału w kursie to 599 PLN.
*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za szkolenie we wskazanym terminie.
𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Więcej informacji o rejestracji na szkolenie:
Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.
Uwaga: radzimy nie zwlekać z rejestracją. Ze względu na interaktywny charakter kursu, liczba miejsc jest ograniczona.
Ostateczny termin zgłoszeń: 17 października 2023 (lub do wyczerpania miejsc).
𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki Akademii – pani Rity Tomala – na adres e-mail tomala@cfasofficial.com
Pani Tomala z przyjemnością Państwu pomoże.
Do zobaczenia online!