Drafting Contracts for the Entertainment Industry – kurs z adwokatem Whitney Houston

Data konferencji: 2024-02-09
Data nadsyłania abstraktów: 3 lutego, 2024
Miejsce konferencji: Zoom
Organizator: Center for American & European Studies
Opłata konferencji: 369
Publikacja pokonferencyjna: nie
Center for American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i w pełni synchronicznym weekendowym kursie “𝐃𝐫𝐚𝐟𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐂𝐨𝐧𝐭𝐫𝐚𝐜𝐭𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐭𝐡𝐞 𝐄𝐧𝐭𝐞𝐫𝐭𝐚𝐢𝐧𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐈𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐫𝐲” z profesorem Howardem Leibem – byłym prawnikiem międzynarodowych supergwiazd, takich jak Whitney Houston, KISS (Paul Stanley, Gene Simmons), Bobby McFerrin i B.B. King.
Cel szkolenia jest prosty: nauczysz się sporządzać, negocjować i weryfikować umowy dla klientów z branży rozrywkowej i kreatywnej (m.in. muzycznej, filmowej, artystycznej i “influencerskiej”) – niezależnie od ich położenia geograficznego. Dowiesz się także, jak zminimalizować potencjalne ryzyko procesowe dla każdej z tych umów.
Kurs będzie opierał się na prawdziwych umowach stosowanych w branży rozrywkowej. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć kluczowe zagadnienia prawne i biznesowe, które składają się na dynamicznie zmieniający się krajobraz tej branży: prawa autorskie, znaki towarowe, prawa do wykorzystania wizerunku i prywatności oraz nabywanie innych praw.
🗓️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Kurs odbędzie się w piątek 9 lutego 2024 w godz. 17:30 – 20:30.
Adw. prof. Leib będzie łączył się z nami w czasie rzeczywistym ze Stanów Zjednoczonych.
📌𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
👉 Opanujesz umiejętność sporządzania umów z branży rozrywkowej i kreatywnej.
👉 Dowiesz się, jak lepiej negocjować w imieniu swoich klientów – niezależnie od ich położenia geograficznego.
👉 Dowiesz się więcej o branży rozrywkowej i charakterystycznych dla niej ryzykach procesowych.
👉 Poznasz kluczowe klauzule stosowane w umowach z branży rozrywkowej.
➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
1. Peculiarities of contracts in creative and entertainment industries [Specyfika umów w branży kreatywnej i rozrywkowej]
2. What lawyers should foresee in every entertainment industry contract – typical traps and drafting considerations [Co prawnik powinien uwzględnić w każdej umowie z branży rozrywkowej – najczęstsze pułapki i uwagi redakcyjne]
3. Areas of law intersecting in entertainment contracts – analyzing litigation implications [Krzyżowanie się różnych obszarów prawa w umowach z branży rozrywkowej – analiza implikacji procesowych]
4. Formal organization and structure of the contract [Formalna organizacja i struktura umowy]
5. Addressing unique features of entertainment industry contracts [Uwzględnienie unikalnych cech umów z branży rozrywkowej i kreatywnej]:
A) Contract term [termin obowiązywania]
B) Transfer of rights (including copyrights, rights of publicity, right to privacy) [Przeniesienie praw (w tym praw autorskich, prawa do wizerunku, ograniczenie prawa do prywatności)]
C) Delineating the scope of name and likeness rights [Ustalenie zakresu prawa do poszanowania imienia i wizerunku]
D)Merchandising rights [Prawa reklamowe]
E) Compensation to talent and other entertainment industry compensation structures [Wynagrodzenie “za talent” i inne szczególne formy wynagradzania w branży rozrywkowej i kreatywnej]
F) Credit [Uznanie wkładu]
G) Penalties [Kary umowne]
H) Entertainment industry unions [Związki zawodowe w branży rozrywkowej]
6. Negotiating entertainment industry contracts – practical guidelines [Negocjowanie umów w branży rozrywkowej – praktyczne wskazówki]
📕 𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Uczestnicy otrzymają zestaw materiałów, które można wykorzystać do nauki własnej także po zakończeniu kursu.
👨‍🏫 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
Howard Leib jest adwokatem i właścicielem kancelarii kancelarii prawnej w Nowym Jorku i Itace. Oferuje kompleksowe usługi prawnicze ze specjalizacją w obsłudze klientów z branży rozrywkowej/kreatywnej, prawie korporacyjnym, prawie znaków towarowych i prawie autorskim.
Howard Leib jest byłym prawnikiem międzynarodowych supergwiazd, takich jak Whitney Houston, B.B. King, KISS (Paul Stanley, Gene Simmons), BeBe & CeCe Winans, Bobby McFerrin i Judy Collins.
Klientami korporacyjnymi Leiba były Music Corporation of America, BMG, Atlantic Records, Arista Records, Rhino Entertainment, Shout Factory Entertainment i 20th Century Fox. Leib był doradcą prawnym takich firm jak Nickelodeon, Rhino i Golden Books Family Entertainment.
Leib wypracował sobie także pozycję w branży rozrywki dziecięcej. Reprezentował takich klientów jak Raffi, The Teenage Mutant Ninja Turtles, Lightyear Entertainment (producenci wielokrotnie nagradzanej serii „Stories to Remember”), Kid Rhino i Bob McGrath z „Ulicy Sezamkowej”.
Leib wykłada na trzech wydziałach prawa: Cornell’s College of Law (uczelnia Ivy League), Syracuse University i Touro Law School. Leib uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie psychologii na Uniwersytecie Columbia i tytuł Juris Doctor z wyróżnieniem na Benjamin N. Cardozo School of Law.
Językiem wykładowym – ze względu na narodowość prowadzącego – jest język angielski. Jego przyjazne podejście sprawi, że kurs będzie zrozumiały dla osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center for American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.
Certyfikat zawiera nazwisko prowadzącego kurs i liczbę godzin szkoleniowych.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
❗️Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do godz. 23.59 dnia 3 lutego 2024*) koszt udziału w szkoleniu to 369 PLN.❗️
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II (czyli do godz. 23.59 dnia 6 lutego 2024*), koszt udziału w kursie to 469 PLN.
Link do szybkich e-płatności w puli nr I (Przelewy24, karta, BLIK):
buy.stripe.com/14kbIZ6dPb639oIg6h
Opłatę wnieść można także przelewem na konto:
Center for American & European Studies
32 2530 0008 2022 1070 0570 0001
NestBank
Tytuł przelewu: Entertainment Contracts in English
🖋️𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐊𝐔𝐑𝐒
Prosimy rejestrować się na kurs przy użyciu krótkiego formularza:
http://www.cfasofficial.com/…/drafting-contracts-for…
To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.
Sugerujemy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona.
➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki kursu, pani Rity Tomala na adres e-mail tomala@cfasofficial.com
Pani Tomala chętnie Państwu pomoże.
Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: Nauki społeczne i humanistyczne
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk humanistycznych, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych, Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu, Dziedzina nauk społecznych, Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych, Dziedzina nauk teologicznych, Dziedzina sztuki