Drafting E-commerce Contracts – kurs z adwokatem z USA

Data konferencji: 2023-12-15
Data nadsyłania abstraktów: 6 grudnia, 2023
Miejsce konferencji: Zoom
Organizator: Center for American & European Studies
Opłata konferencji: 319
Publikacja pokonferencyjna: nie
Zapraszamy na 3-godzinny certyfikowany kurs “𝐃𝐫𝐚𝐟𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐄-𝐜𝐨𝐦𝐦𝐞𝐫𝐜𝐞 𝐂𝐨𝐧𝐭𝐫𝐚𝐜𝐭𝐬” z doświadczonym amerykańskim prawnikiem, Jimem Chesterem (autorem “Chester’s Guide to International Business Law”).
Żyjemy w świecie e-handlu. Umiejętność sporządzania tzw. “umów e-commerce” (np. regulaminu strony internetowej, udzielenia licencji na dystrybucję e-booka, itd.) stała się niezbędnikiem w instrumentarium nowoczesnego prawnika.
Uczestnictwo w szkoleniu umożliwi Ci skuteczniejszą obsługę prawną klientów z branży e-commerce i ich kontrahentów, jak również innych branż w których powszechne jest stosowanie kontraktowania na odległość (IT, big data, ochrona prywatności, krypto-aktywa, bankowość elektroniczna, fin-tech i wiele innych).
Chociaż kurs ma na celu nauczenie Cię sporządzania umów e-commerce w języku angielskim, uniwersalne umiejętności nabyte podczas kursu sprawią, że będziesz lepiej sporządzać takie umowy także w języku polskim.
🗓 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie odbędzie się 15 grudnia (piątek) 2023 r. między 17:30 a 20:30 na platformie Zoom.
📌𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Szkolenie wyposaży Cię w kluczowe umiejętności niezbędne do negocjowania i sporządzania umów dla klientów z branży e-commerce, niezależnie od ich lokalizacji geograficznej.
Nauczysz się:
1. Tworzenia słowniczka zdefiniowanych pojęć (Defined Terms), które stanowią podstawowe elementy umów w e-commerce.
2. Redagowania merytorycznych postanowień umownych, które mają fundamentalne znaczenie dla zabezpieczenia interesów klienta, w tym zwłaszcza praw własności intelektualnej.
3. Kreowania równowagi negocjacyjnej i alokacji ryzyka oraz procesu dochodzenia do porozumienia między kontrahentami.
4. Sporządzania umów e-commerce w sposób jasny, precyzyjny i efektywny.
5. Zapobiegania sporom sądowym i prewencyjnej ochrony przedsiębiorstwa klienta przed niepotrzebnymi stratami wynikającymi ze źle skonstruowanej umowy e-commerce
➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔
1. Overview and Peculiarities of Legal Issues for E-commerce Contracts.
2. Defined Terms in E-commerce Contracts.
3. Compliance with E-commerce Laws and Regulations.
4. Common E-commerce Businesses Contracts: Most Frequent Mistakes and How to Avoid Them.
5. Intellectual Property Protection in E-commerce Contracts.
6. Risk Management in E-commerce Contracts.
7. Dispute Resolution.
8. Venue and Jurisdiction Clauses in E-commerce Contracts.
9. Due Diligence and Mergers & Acquisitions.
10. Summary.
11. Questions & Answers (Q&A) Session with Attorney Jim Chester.
📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Uczestnicy otrzymają zestaw przydatnych materiałów, które można wykorzystać do nauki własnej po zakończeniu kursu.
👨‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
Prof. adw. Jim Chester jest partnerem w butikowej firmie prawniczej Klemchuk LLP z siedzibą w Dallas w Teksasie. Od ponad 25 lat pomaga firmom działającym w Stanach Zjednoczonych i na świecie (w tym globalnym markom e-commerce) w zakresie prawa gospodarczego (tworzenie spółek, zarządzanie ryzykiem, międzynarodowe transakcje handlowe i transfery technologiczne), rejestracji znaków towarowych i egzekwowania praw własności intelektualnej, sporządzania umów licencyjnych, handlu elektronicznego oraz gwarantowania zgodności z przepisami dotyczącymi importu/eksportu.
Chester jest profesorem na SMU’s Cox School of Business, gdzie od 2019 r. wykłada prawo handlowe i zarządzanie. Wcześniej przez 20 lat wykładał w Baylor Law School. Uczył także na University of Dallas i Texas A&M.
Chester jest również przedsiębiorcą. Jego najnowsze przedsięwzięcie biznesowe, VENTAC, to usługa gwarantująca doradztwo prawne i wzory dla startupów w ramach przystępnej miesięcznej subskrypcji. Jego inne firmy to ENGAGE (platforma służąca organizacji przestrzeni co-workingowych dla adwokatów), CASES, LLC (usługi registered agents) oraz OWL Suites (platforma służąca do wynajmu przestrzeni biurowej podobnej w swoim działaniu do AirBnb).
Chester mieszka poza Dallas na przedmieściach Heath wraz z żoną i czwórką dzieci. Obecnie zasiada w radzie miasta Heath w Teksasie oraz w miejskiej Korporacji Rozwoju Gospodarczego. Jest wynalazcą “Chester’s Grilling Blend” i przepisu na salsę, który zajął 3. miejsce w stanie Teksas w konkursie CASI. W wolnym czasie lubi trenować na siłowni, grać w tenisa, chodzić po górach i grillować.
Chester jest absolwentem University of Houston Law Center (LL.M.), South Texas College of Law (J.D.) oraz Texas A&M University (B.S.). Otrzymał liczne nagrody za wybitne osiągnięcia jako prawnik: “Rising Stars” i “Super Lawyer” od Law & Politics Magazine (2008-dziś), “Best Lawyers in Dallas” od D Magazine (2014), “AV® Preeminent” Peer Review Rating od Martindale Hubbell® (2012-dziś) i 10.0 Perfect rating od Avvo.com (2012-dziś).
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu Center For American Studies.
Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
❗Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 6 grudnia 2023*) koszt udziału w kursie to 319 PLN❗
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II, koszt udziału w kursie to 399 PLN.
Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):
https://buy.stripe.com/eVabIZ1Xz5LJcAU3hZ
Opłatę wnieść można także przelewem na konto:
Center for American & European Studies
32 2530 0008 2022 1070 0570 0001
NestBank
Tytuł przelewu: E-commerce Contracts English course
*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za kurs we wskazanym terminie.
🖋️𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Link do rejestracji na szkolenie:
https://www.cfasofficial.com/…/drafting-e-commerce…
Ostateczny termin zgłoszeń w ramach II puli to 10 grudnia 2023 (lub do wyczerpania miejsc).
Sugerujemy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona.
➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia, pani Rity Tomala, na adres tomala@cfasofficial.com
Chętnie pomożemy. Do zobaczenia!
Dyscyplina naukowa: Prawo
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych