Legal English for Scholars – kurs angielskiego prawniczego z badaczami prawa z USA

Data konferencji: 2023-01-20
Data nadsyłania abstraktów: 16 stycznia, 2023
Miejsce konferencji: ZOOM
Organizator: CENTER FOR AMERICAN STUDIES
Opłata konferencji: 269 PLN
Publikacja pokonferencyjna: nie
Center For American Studies (stowarzyszenie partnerskie Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu) ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym weekendowym kursie angielskiego języka prawniczego z native speakerami-naukowcami z USA pt. “Legal English for Scholars Made Easy”.
Znajomość tzw. ogólnego języka prawniczego nie wystarczy, jeśli chcesz rozwinąć umiejętności pisania oraz rozumienia i trafnego analizowania tekstów prawnych jak anglojęzyczny prawnik-naukowiec. Co więcej, także prawnicy, którzy na co dzień nie pracują jako badacze w środowisku akademickim mogą skorzystać na poprawie swoich umiejętności z zakresu pisania naukowych artykułów prawniczych i wniosków o granty, analizowania historycznych i współczesnych tekstów prawnych w języku angielskim oraz poszerzenia swojego słownictwa prawniczego.
Ponieważ celem kursu nie jest nauczanie prawa danego państwa, jest on również przydatny dla wszystkich tych badaczy nauk społecznych i humanistycznych, którzy mają na co dzień do czynienia z tekstami prawnymi i prawniczymi, a także tych, którzy po prostu chcą poprawić swoją znajomość prawniczego języka angielskiego.
➡️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Kurs “Legal English for Scholars Made Easy” rozpoczyna się w piątek po południu o godzinie 17:30 CET (20 stycznia 2023), zaś kończy w sobotnie popołudnie o godzinie 16:00 CET (21 stycznia). Dzięki temu umożliwia on udział osobom zajętym w tygodniu.
Szkolenie odbędzie się na platformie Zoom.
➡️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Kurs prowadzony jest przez native speakerów języka angielskiego i naukowców z USA – będzie przyjaźnie, konkretnie i kontaktowo – zyskasz możliwość do zadawania pytań i rozwiania wszystkich wątpliwości w czasie rzeczywistym!
✔ Zrozumiesz różne rodzaje prawniczego pisania w środowisku akademickim i około-akademickim
✔ Opanujesz zasady posługiwania się łacińską terminologią w anglojęzycznym pisaniu prawniczym
✔ Poprawisz swoje słownictwo prawnicze niezbędne w ramach formalnej argumentacji
✔ Rozwiniesz zestaw umiejętności i technik, które pomogą Ci przenieść swoje anglojęzyczne pisanie prawnicze na wyższy poziom profesjonalizmu i naukowości
✔ Zdobędziesz pewność siebie w anglojęzycznym pisaniu artykułów do czasopism prawniczych, rozdziałów w prawniczych książkach, glos oraz komentarzy
✔ Będziesz wiedzieć, jak uniknąć najczęstszych pułapek (akademickiego) pisania prawniczego w języku angielskim
✔ Dowiesz się, jak pisać wnioski o (prawnicze) granty w języku angielskim
✔ Zrozumiesz, jak analizować trudne anglojęzyczne teksty prawne i prawnicze
➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔
𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝟏. 𝐏𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐤 (𝟏𝟕.𝟑𝟎 – 𝟐𝟏.𝟎𝟎) 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐥 𝐓𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐨𝐥𝐨𝐠𝐲 𝐚𝐧𝐝 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐥 𝐖𝐫𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐒𝐞𝐦𝐢𝐧𝐚𝐫
I. Developing Vocabulary for Formal Legal Argumentation
II. Latin Legal Terms (overview and how to use them)
III. Case Studies (improving reading comprehension of legal documents)
IV. Word-stock (how to expand vocabulary and how to make your legal writing shine)
V. Morphology in Legal Writing
𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝟐. 𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚 (𝟏𝟎:𝟑𝟎 – 𝟏𝟔:𝟎𝟎) 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐥 𝐖𝐫𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠 & 𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐜 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐥 𝐀𝐧𝐚𝐥𝐲𝐬𝐢𝐬 𝐒𝐞𝐦𝐢𝐧𝐚𝐫
I. Academic Legal Writing (Types of Legal Writing and Targeting Your Audience)
II. Grant Writing (How to Sell Your Idea for Legal Research)
III. Law Articles and Books (Writing Legal Research Papers/Articles and Chapters in Monographs)
IV. Breaking Down Law Text (Historical and Contemporary)
V. Semantics in Legal Writing
VI. Avoiding Common Traps of Legal Writing in English
𝙏𝙮𝙡𝙠𝙤 𝙬 𝘾𝙁𝘼𝙎: 𝘿𝙧𝙖𝙛𝙩 𝙍𝙚𝙫𝙞𝙚𝙬!
Możesz przesłać nam szkic swojego prawniczego tekstu akademickiego w języku angielskim, nad którym ostatnio pracowałeś/aś. W ramach kursu odbędzie się sesja, podczas której fragmenty prac uczestników (szkice rozdziałów, esejów, glos lub artykułów naukowych), zostaną poddane weryfikacji i opiniowaniu przez prowadzącego, który następnie przedstawi swoje sugestie i ewentualne propozycje zmian na etapie prac badawczych.
Przesłanie draftu tekstu nie jest oczywiście obowiązkowe!
📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘
Uczestnicy otrzymają zestaw materiałów, które można wykorzystać do nauki własnej.
➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
👩‍🏫Profesor Gabrielle Lynn Goodwin (USA) jest ekspertką z zakresu pisaniu prawniczego, analizy tekstów prawnych i prawa dziedzictwa kulturowego. Ukończyła prawo (Chicago-Kent College of Law), psychologię i lingwistykę (University of Utah) oraz lingwistykę stosowaną (Indiana University).
Przed rozpoczęciem wykładania na wydziale prawa Indiana University była wykładowcą języka angielskiego jako języka obcego na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i za granicą. W ramach programu finansowanego przez USAID i kierowanego przez IU, profesor Goodwin spędziła dwa lata w Macedonii, pomagając w tworzeniu nowego trójjęzycznego uniwersytetu. Założyła i zarządzała centrum językowym, szkoliła nauczycieli języka angielskiego i prowadziła kursy języka angielskiego. W czasie studiów prawniczych była półfinalistką konkursu National Cultural Heritage Law Moot Court Competition i była redaktorem w Seventh Circuit Review. Odbyła również staże w EEOC w Chicago oraz w Law Offices of Chicago-Kent, gdzie zajmowała się dyskryminacją w zatrudnieniu oraz sporami dotyczącymi praw obywatelskich.
Goodwin została mianowana dyrektorem podyplomowych studiów prawniczych Indiana University Bloomington w 2016 roku i jest odpowiedzialna za rozwój programu nauczania, rekrutację i doradztwo w zakresie rozwoju akademickiego pozostałych programów na wydziale prawa.
👨‍🏫 John Patrick Higgins (USA) jest interdyscyplinarnym naukowcem zajmującym się problemami ze styku prawa, ekonomii, historii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.
Higgins jest autorem wielu naukowych tekstów (rozdziałów w książkach oraz artykułów). Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek i artykułów prawniczych.
Amerykańskie podejście prowadzących do nauczania sprawia, że kurs “Legal English for Scholars Made Easy” będzie zrozumiały dla każdego, kto posiada powszechną znajomość języka angielskiego (sugerowany poziom wyjściowy uczestnika to B1/B2 – część zagadnień przyjmuje bardziej zaawansowany charakter).
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzących szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Na życzenie do certyfikatu możemy dołączyć suplement z wykazem treści szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Koszt uczestnictwa w kursie to 349 PLN.
❗Do 12 stycznia 2023 możesz zarejestrować się w cenie promocyjnej early-bird – 269 PLN* ❗
Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):
*warunkiem otrzymania ceny promocyjnej jest jednoczesne uiszczenie opłaty we wskazanym terminie.
➡️𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Prosimy rejestrować się na kurs przy użyciu krótkiego formularza:
To wszystko! Formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.
Ostateczny termin zapisów: 16 stycznia 2023.
Prosimy nie zwlekać z rejestracją.
Liczba miejsc, ze względu na format kursu, jest ograniczona.
➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo do Koordynatorki szkolenia, pani Rity Tomala: tomala@cfasofficial.com
Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: Prawo
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych