Ogłoszenie – Międzynarodowa Szkoła Doktorska

Rodzaj ogłoszenia: Informacja o konkursie
Czas trwania ogłoszenia: 2022-07-20

DOKTORANT / DOKTORANTKA

Zakład Endokrynologii Porównawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi poszukuje kandydatów na 4-letnie studia doktoranckie w ramach Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej.

Ogłoszenie jest skierowane do absolwentów: biologii, biotechnologii, farmacji, analityki medycznej oraz kierunków pokrewnych. Przedmiotem pracy badawczej doktoranta będzie wpływ peptydów z rodziny czynników relaksynopodobnych (RLF) na poziom sterydowych hormonów płciowych i ich receptorów oraz enzymów biorących udział w biosyntezie i metabolizmie hormonów płciowych w komórkach nowotworowych układu rozrodczego. Mile widziana umiejętność hodowli komórek w warunkach in vitro, znajomość technik biologii molekularnej oraz doświadczenie w pracy naukowej/laboratoryjnej (staże, konferencje, publikacje itd.).

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu:

dr hab. n. med. Kamila Domińska, prof UM
e-mail: kamila.dominska@umed.lodz.pl
telefon: 508325177
Zakład Endokrynologii Porównawczej,
Katedra Medycyny Molekularnej i Biotechnologii,
Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
90-752 Łódź, ul. Żeligowskiego 7/9

Informacje na temat procesu rekrutacyjnego dostępne są na stronie Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej UM http://szkoladoktorska.umed.pl/rekrutacja/. Egzaminy kwalifikacyjne z języka angielskiego oraz z przedmiotu kierunkowego odbywają się we wrześniu.