Popularnonaukowe materiały filmowe

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk​

Doktorka tutorka

Adiuntka na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, Rzeczniczka Nauki. Jako tutorka akademicka i trenerka interpersonalna pomaga studentom w rozwoju osobistym i naukowym. Popularyzuje naukę m.in. na swoim koncie rozwojowo-naukowym @doktorka_tutorka oraz w ramach podcastu „Bunkier Nauki”. Prowadzi autorski cykl „Kobiecy Kwadrans Naukowy”, spotykając się z kobietami działającymi w świecie nauki. Jest pomysłodawczynią akcji #OdważneWNauce organizowanej w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Naukowo zafascynowana tunelami drogowymi, w których bada bezpieczeństwo i ewakuację. Jest pomysłodawczynią oraz współautorką pierwszych w Polsce naukowych badań ewakuacji ludzi w rzeczywistych tunelach.

Nauka w kadrze - czyli jak popularyzować naukę przez video

Czego potrzebujesz, by zacząć popularyzację nauki?

Play Video

Popularnonaukowe materiały filmowe​

Ten kurs powstał z myślą o tych, którzy chcą spróbować swoich sił przed kamerą. Tworzenie materiałów video, publikowanych w mediach społecznościowych i na platformach streamingowych to świetna zabawa, którą jak dowiecie się z kursu możecie zacząć posiadając wyłącznie swój telefon. Krótkie formy video, obecnie dominują jako źródło szybkich, łatwo przyswajalnych informacji, dlatego mogą okazać się trampoliną do znacznej rozpoznawalności populanonaukowej. O tym jak zacząć swoją przygodę dowiecie się z serii materiałów video, przygotowanych przez naszą ekspertkę. Dobrej zabawy!

Pamiętaj, zawsze możesz liczyć na wsparcie!

Play Video

Dlaczego warto popularyzować naukę?

Play Video

Cztery rady, zanim zaczniesz popularyzację nauki

Play Video

Od czego zacząć popularyzację nauki?

Play Video

Projekt „eDoktorant – popularyzuje naukę” finansowany jest w ramach umowy SONP/SP/549379/2022 ze środków Ministra Edukacji i Nauki.