Projekt “Dziewczyny do Nauki!”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Partnerami (Akademią Młodych Uczonych, Porozumieniem Doktorantów Uczelni Technicznych oraz Fundacją Młodej Nauki) powracają ponownie z projektem Dziewczyny do Nauki! Celem projektu jest promowanie  kariery naukowej wśród studentek i doktorantek. Ponadto ma stanowić platformę wymiany wiedzy i doświadczeń również z naukowczyniami. Za grupy docelowe projektu uznaje się:

1) studentki i doktorantki polskich uczelni technicznych oraz instytutów naukowych; 

2) młode naukowczynie po uzyskaniu stopnia doktora; 

3) doświadczone naukowczynie. 

Organizatorzy konsolidują środowiska kobiet nauk ścisłych i technicznych, organizują spotkania o roli kobiet w nauce, wspólne zachęcają studentki do zainteresowania się karierą badawczą – przybliżając jej blaski, cienie i wyzwania, jakie ze sobą niesie. Przedstawione zostają również kobiece role-models w obszarze STEM.

Organizatorzy projektu “Dziewczyny do Nauki!” poszukują Ambasadorów i Ambasadorek! Cele, które miałyby być realizowane w ramach bycia Ambasadorem/Ambasadorką: • promocja programu • organizacja spotkań networkingowych z kobietami nauki • zainaugurowanie klubów Dziewczyn do Nauki.

 Udział w projekcie jest na zasadzie wolontariatu, nie jest oferowane wynagrodzenie za funkcję Ambasadora/ Ambasadorki. Spotkanie inaugurujące Program Dziewczyny do Nauki na Perspektywy Women in Tech Summit 2023 – “Women in science” 15 czerwca 2023 godz. 13:30-15:00.

Na spotkanie inauguracyjne można zapisać się przez formularz dostępny tutaj.