Przyznano 65 stypendiów w ramach Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65 prowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej

Podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie przyznano 65 stypendiów w ramach Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65 prowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Okazją do uruchomienia programu było 65-lecie działalności fundatora Fundacji LOTTO – Totalizatora Sportowego. „Jubileuszowy program stypendialny 65 na 65” został objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Zgodnie z założeniami programu w gronie 65 stypendystów znaleźli się studenci kierunków ścisłych, technicznych czy technologiczno-informatycznych. Laureaci wyróżniają się nie tylko doskonałymi wynikami w nauce, lecz także zaangażowaniem i pasją w poszerzaniu swoich horyzontów. W okresie do września 2022 roku każdy z nich otrzyma w comiesięcznych transzach łącznie 18 000 zł brutto. Środki te mogą być przeznaczone na dalszy rozwój i pogłębianie zainteresowań naukowych – m.in. poprzez kursy, zakup odpowiedniego sprzętu lub oprogramowania, opłaty rekrutacyjne, konkursowe czy konferencyjne, zakup podręczników i inne elementy mające wpływ na rozwój stypendysty w jego dziedzinie.

Dla stypendystów przewidziano także udział w wydarzeniach i projektach edukacyjno-społecznych organizowanych przez Totalizator Sportowy oraz Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Ponadto 10 wybranych uczestników programu otrzyma ofertę 3-miesięcznego płatnego stażu w Totalizatorze Sportowym. Całkowita wartość programu to 1,7 mln zł.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje, w tym lista stypendystów.

Informacje pochodzą ze strony Fundacji Lotto.