Academic Writing Made Easy – kurs z naukowcem ze Stanów Zjednoczonych

Data konferencji: 2022-05-13
Data nadsyłania abstraktów: 10 maja, 2022
Miejsce konferencji: online
Organizator: Center For American Studies
Opłata konferencji: 229 zł
Publikacja pokonferencyjna: -

Szanowni Państwo!

 

Center For American Studies i Center For European Studies działające we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i certyfikowanym weekendowym kursie z naukowego pisania w języku angielskim z native speakerem-naukowcem z USA: “Academic Writing Made Easy”

 

Powszechnie wiadomo, że najważniejszą umiejętnością każdego naukowca jest umiejętność skutecznego przekazywania naukowych idei poprzez teksty pisane (np. książki, rozdziały w monografiach, artykuły naukowe).

Nasz kurs nauczy Cię, jak opanować sztukę pisania akademickiego w języku angielskim, obejmując gramatykę, budowanie zdań i wypracowywanie stylu, a także wyjaśni najczęstsze błędy i sposoby na ich uniknięcie – wszystko to na konkretnych przykładach!

 

– KIEDY?
Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 17.15 (13 maja), zaś kończy w sobotę po południu o godz. 15.30 (14 maja).

Internetowy format kursu prowadzonego za pośrednictwem aplikacji Zoom sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zajęci pracą/studiami w ciągu tygodnia.

 

– DLACZEGO WARTO?
Ponieważ kurs prowadzony jest przez otwartego i interdyscyplinarnego amerykańskiego naukowca – Pan Patrick Higgins sprawi, że kurs okaże się idealny niezależnie od dyscypliny naukowej w której się obracasz. Ponadto kurs jest synchroniczny – kontakt i możliwość zadawania pytań w czasie rzeczywistym pozwolą rozwiać wszystkie pojawiające się na bieżąco wątpliwości.

Zrozumiesz angielską gramatykę, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej. Innymi słowy dowiesz się jak pisać bardziej przekonująco i pewnie jako naukowiec!

 

– WYSOCE PRAKTYCZNY PROGRAM KURSU

Day 1
(Piątek 17.15 – 20.45)

 1. Avoid Noobie Mistakes: Overview of English vs. Polish Cases – with exercises
 2. Sound Like a Pro(sessional) Scholar: Overview of all the English tenses and which one to use when writing academic works – with exercises
 3. Make Your Academic Style Hot: Diagraming sentences to implement the English language in academic works
 4. Avoid Sounding Like an Amateur:
  a) formal academic writing vs. informal writing – beware of the differences
  b) useful phrases for academic writing
  c) British vs. American English – which to choose when writing as an academic
 5. Avoid (Academic) Death: The deadly sins of writing in English for non-native English speakers – with concrete examples

 

Day 2
(Sobota 10.00 – 15.30)

 1. Make Grammar Sexy Again! Academic Writing and English Grammar:
  a) cases
  b) proper usage of articles
  c) moods
  d) tense agreement
  e) how to avoid the passive voice
  f) adverbial phrases
  g) adjectival phrases
  h) main clauses
  i) subordinate main clauses
  j) countable nouns
  k) uncountable nouns
 2. Make Them Think You’re the Next Einstein: How to write more convincingly and confidently as an academic
 3. Put Your Guns Into Practice: Concrete examples and groupwork – spotting errors and editing real-life works of native and non-native English speakers
 4. Draft Assessments – Writing Workshop

W ramach tej sesji prowadzący będzie pracować na tekście akademickim nad którym Ty sam/a osobiście pracowałeś/aś (jeśli zdecydujesz się nam taki nadesłać – nie jest to obowiązkowe, ale serdecznie zachęcamy!). Prowadzący oraz reszta grupy zaopiniują tekst oraz dokonają niezbędnych poprawek.

Prowadzący przedstawi również kilka własnych tekstów jako przykłady i zademonstruje dlaczego napisał je w taki, a nie inny sposób. Prowadzący nauczy uczestników skutecznie wyszukiwać i korygować błędy opierając się na wiedzy zdobytej podczas poprzednich sesji kursu.

 

– MATERIAŁY KURSOWE
Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki Academic Writing.

 

– PROWADZĄCY
Pan J. Patrick Higgins (USA) jest interdyscyplinarnym naukowcem zajmującym się problemami ze styku prawa, ekonomii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.

Patrick Higgins jest autorem wielu tekstów na tematy prawnicze, ekonomiczne, politologiczne i społeczne. Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek, raportów i artykułów.

Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim. Prowadzący dołoży jednak wszystkich starań, aby szkolenie było intuicyjne i zrozumiałe dla nienatywnych użytkowników języka angielskiego. Ewentualne wątpliwości i skomplikowane terminy zostaną wyjaśnione w czasie rzeczywistym w toku szkolenia.

 

– CERTYFIKAT
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane.

Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.

Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego kurs i liczbę godzin szkoleniowych.

 

– KOSZT UCZETSNICTWA
Koszt udziału w szkoleniu to 299 PLN

Cena early-bird z rabatem (tylko w razie rejestracji do 5 maja) to 229 PLN

Link do transakcji kartą:
https://buy.stripe.com/6oE9ARau5a1ZgRa2bn

 

– REJESTRACJA
Prosimy rejestrować się na kurs przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/dRUtM6B7Ej79nJ8j9

To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.

Ostateczny termin zgłoszeń: 10 maja 2022.

Sugerujemy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona.

 

– PYTANIA
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia, pani Klaudii Szymańskiej, na adres: szymanska@cfasofficial.com. Do zobaczenia online!

 

Dyscyplina naukowa: prawo, prawo i administracja, biznes, ekonomia, politologia, nauki społeczne, języki
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk humanistycznych, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych, Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu, Dziedzina nauk społecznych, Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych