Akademia Psychologii Sądowej

Data konferencji: 2023-01-20
Data nadsyłania abstraktów: 16 stycznia, 2023
Miejsce konferencji: Zoom
Organizator: Center For American Studies
Opłata konferencji: 499 PLN
Publikacja pokonferencyjna: Nie
Zapraszamy do udziału w Akademii Psychologii Sądowej!
➡️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Akademia odbędzie się weekend (piątek, sobota, niedziela) 20-22 stycznia 2023 roku.
Internetowy format Akademii prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących na pełen etat w tygodniu.
➡️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
➤ Poznasz standardy metodologiczne diagnozy psychologicznej warunkujące wydawanie poprawnych pod względem formalnym i merytorycznym opinii sądowo-psychologicznych.
➤ Opanujesz wybrane konstrukty psychologiczne (osobowość, motywacja oraz inteligencja) stanowiące kluczowe elementy diagnozy psychologicznej.
➤ Dowiesz się jak w praktyce działa opiniowanie sądowo-psychologiczne w sprawach karnych, cywilnych i opiekuńczych.
➤ Zrozumiesz na czym w praktyce polega tzw. profilowanie – czyli typowanie sylwetki nieznanego sprawcy.
➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Pierwsza część Akademii obejmuje syntetyczny wykład problemów dotyczących diagnozy psychologicznej na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. Druga część ma charakter warsztatowy i obejmuje analizę przypadków (case studies), w których zasięga się dowodu z opinii psychologicznej. Będzie ona realizowana przez biegłe psycholog opiniujące na potrzeby wymiaru sprawiedliwości.
𝗣𝗶𝗮̨𝘁𝗲𝗸 (𝟭𝟴.𝟬𝟬-𝟮𝟭.𝟭𝟱)
(1) Psychologia sądowa – kwestie terminologiczne i aktualne problemy. Zadania dla psychologów w postępowaniu karnym i cywilnym. Kryteria oceny z opinii psychologicznej.
(2) Diagnoza psychologiczna – standardy metodologiczne. Specyfika diagnozy psychologicznej na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. Relacja organ procesowy – biegli: problemy praktyczne.
𝗦𝗼𝗯𝗼𝘁𝗮 (𝟭𝟬.𝟬𝟬-𝟭𝟱.𝟯𝟬)
(3) Osobowość i motywacja – podstawowe konstrukty psychologiczne w diagnozie sądowo-psychologicznej.
(4) Inteligencja jako przedmiot diagnozy psychologicznej. Funkcje poznawcze w diagnozie sądowo-psychologicznej
(5) Opiniowanie sądowo-psychologiczne w sprawach karnych – case study
𝗡𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗮 (𝟭𝟬.𝟬𝟬-𝟭𝟱.𝟯𝟬)
(6) Opiniowanie sądowo-psychologiczne w sprawach rodzinnych i opiekuńczych – case study
(7) Opiniowanie sądowo-psychologiczne w sprawach cywilnych – case study
(8.) Profilowanie sylwetki psychologicznej nieznanego sprawcy – case study
📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zestaw materiałów do samodzielnej nauki psychologii sądowej także po zakończeniu Akademii.
➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐄
👩🏼‍🏫 Ewa Habzda-Siwek – doktor nauk prawnych, psycholog i kryminolog. Ukończyła aplikację sędziowską. Pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspertka z zakresu zagadnień z pogranicza psychologii i prawa, psychologii sądowej, sprawców przestępstw oraz tematyki nieletnich i przestępczości z użyciem przemocy. Autorka monografii pt. „Diagnoza stanu psychicznego sprawcy a rozstrzygnięcia w procesie karnym” oraz współredaktorka naukowa książki pt. „Psychologia i prawo. Między teorią a praktyką”.
👩🏼‍🏫 Karolina Dukała – doktor psychologii, psycholog sądowy. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego. Wykonawczyni licznych międzynarodowych grantów i ekspertka z zakresu psychologii zeznań świadków, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki skuteczności przesłuchań i metod wykrywania kłamstwa.
👩🏼‍🏫 Ewa Wach – psycholog, kierownik Zakładu Psychologii Sądowej, biegła Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Posiada rekomendacje dla biegłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ma wieloletnie doświadczenie w opiniowaniu sądowym w sprawach karnych i cywilnych. Specjalizuje się w praktycznej problematyce świadków, sprawców, samobójstw i profilowania. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji w tym zakresie. Występowała na kilkudziesięciu konferencjach krajowych i zagranicznych, w tym w 11 konferencjach EAPL (Europejskiego Stowarzyszenia Psychologii i Prawa).
👩🏼‍🏫 Agnieszka Haś – doktor psychologii, biegła Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. W ramach Instytuty opracowuje opinie psychologiczne w sprawach cywilnych, karnych i opiekuńczych. Co roku bierze udział w konferencjach European Conference on Psychology and Law, konferencjach International Association of Forensic Mental Health Services oraz zjazdach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest wykładowcą Centrum Edukacyjnego Nauk Sądowych Instytutu, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.
➡️𝐃𝐋𝐀 𝐊𝐎𝐆𝐎?
Akademia jest szkoleniem nastawionym na rozwój praktycznych kompetencji praktykujących prawników (adwokatów i radców prawnych oraz aplikantów), psychologów, psychiatrów oraz osób zatrudnionym w wymiarze sprawiedliwości.
Do udziału zapraszamy także ambitnych studentów prawa i psychologii oraz kierunków pokrewnych.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia, w tym Akademia, są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz ilość odbytych godzin szkoleniowych (16) i może zostać użyty w celu realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Koszt uczestnictwa w Akademii to 699 PLN (w tym VAT).
❗Koszt udziału z rabatem early-bird (obowiązuje tylko w razie rejestracji i uiszczenia opłaty do godz. 23.59 dnia 11 stycznia 2023) to tylko 499 PLN (w tym VAT)❗
Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):
✅𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀

Więcej informacji o rejestracji na szkolenie:

https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-weekendowe/akademia-psychologii-sadowej-january-2023

Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.

Uwaga: radzimy nie zwlekać z rejestracją. Ze względu na charakter kursu, liczba miejsc jest ograniczona.
Ostateczny termin zapisów: 16 stycznia 2023.
➡️ 𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki Akademii, pani Margarity Tomala na adres tomala@cfasofficial.com
Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: Prawo
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych