Approaches to Human Rights in International Law – BEZPŁATNE SZKOLENIE z badaczem prawa z USA

Data konferencji: 2022-02-17
Miejsce konferencji: Online
Organizator: Center For American Studies, Center For European Studies, koło naukowe "The American law society" afiliowane przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Opłata konferencji: darmowe
Publikacja pokonferencyjna: brak
Center For American Studies działające we współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i The American Law Society ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w darmowym szkoleniu (webinarium) z Panem J. Patrickiem Higginsem (interdyscyplinarnym badaczem prawa) pod tytułem “Approaches to Human Rights in International Law: From Just War to Just Peace (From Augustine to the UN Declaration of Human Rights)”.
➡️ 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie (webinarium) odbędzie się 17 lutego (czwartek) o godzinie 18.30 na platformie Zoom. Uczestnicy otrzymają link do szkolenia na kilka godzin przed jego rozpoczęciem.
➡️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎
Uczestnicy szkolenia zyskają cenną wiedzę na temat bogatego dziedzictwa międzynarodowych praw człowieka. Badając jak rozwinęły się one w reakcji do historycznych warunków społecznych i politycznych, uzyskają praktyczny wgląd w zastosowanie praw człowieka.
Temat traktowania jednostek ludzkich w przestrzeni międzynarodowej jest tak stary, jak sama koncepcja narodu. Z perspektywy historii prawa przełomy w rozwoju międzynarodowych praw człowieka są równoległe do innych istotnych wydarzeń politycznych i prawnych. Chociaż proces ich kodyfikacji – trwający do czasów współczesnych – rozpoczął się w XIX wieku, ich historia sięga zaskakująco daleko, wiążąc się z rozmaitymi ruchami religijnymi, politycznymi i filozoficznymi występującymi na przestrzeni wieków.
W ramach szkolenia zaczniemy od prac katolickich teologów (Św. Augustyna i Św. Tomasza z Akwinu), badając ich wpływ na średniowiecze i wczesną nowożytność w Europie, zaś skończymy na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ i dyskusji o przyszłości praw człowieka.
➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Webinarium poświęcone jest badaniom i dyskusji nad trzema głównymi przedmiotami:
👉Długa i skomplikowana historia podejścia prawa do ludzkiej natury, godności i sprawiedliwości w ciągu ostatnich 2000 lat
👉Sekularyzacja tego podejścia – od Kościoła do organizacji międzynarodowych
👉Zaskakujące fundamenty międzynarodowych praw człowieka i organizacje międzynarodowe stojące na ich straży
Seminarium skupi się na następujących myślicielach i epokach
• Św. Augustyn (V w.)
• Św. Tomasz z Akwinu (XIII w.)
• Szkoła krakowska: Stanisław ze Skarbimierza i Paweł Włodkowic (XV w.)
• Hugo Grocjusz (XVII w.)
• Kodeks Liebera (1863)
• Konwencje Genewskie (1864, 1907, 1929)
• Konwencje Haskie (1899 i 1907)
• Powszechna Deklaracja Praw Człowieka (1948)
• Przyszłość praw człowieka
➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
👨‍🏫 J. Patrick Higgins (USA) jest interdyscyplinarnym badaczem zajmującym się problemami ze styku prawa, ekonomii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.
Pan J. Patrick Higgins jest autorem wielu tekstów na tematy prawnicze, ekonomiczne i społeczne. Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek, raportów i artykułów.
✅ 𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Certyfikat zawiera nazwisko prowadzącej szkolenie oraz ilość godzin szkoleniowych (1). Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
➡️𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/tzQQur1V18dLRFgN7
Formularz automatycznie generuje informację o jego przyjęciu – nie jest wymagane dalsze potwierdzenie.
Ostateczny termin zgłoszeń: 15 lutego 2022 (wtorek) o godz. 23.59.
Udział w szkoleniu jest darmowy!
➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo do Koordynatorki szkolenia, pani Anny Matuszko: matuszko@cfasofficial.com. Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: Prawa człowieka
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych