Diploma in Foreign Policy and Security Studies – program dyplomowy z ekspertami z USA

Data konferencji: 2024-03-14
Data nadsyłania abstraktów: 12 marca, 2024
Miejsce konferencji: Online (MS Teams)
Organizator: Center for American Studies Center for European Studies
Opłata konferencji: I pula 319 zł, II pula 499 zł, III pula 599 zł
Publikacja pokonferencyjna: Tak/Nie
👋Szanowni Państwo!
🇺🇸Center for American Studies ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w programie dyplomowym z zakresu polityki zagranicznej i nauk o bezpieczeństwie z ekspertami ze Stanów Zjednoczonych: “Diploma in Foreign Policy and Security Studies”.
Wojna na Ukrainie i wojna Izraela z Hamasem przewartościowały postrzeganie polityki bezpieczeństwa.
Dotychczasowe zagrożenia, takie jak np terroryzm, ustąpiły miejsca pełnowymiarowym konfliktom.
Do właściwego zrozumienia współczesnych procesów zachodzących w polityce międzynarodowej niezbędna jest rzetelna wiedza.
“Diploma in Foreign Policy and Security Studies” to program oparty na transatlantyckiej platformie wymiany myśli i współpracy akademickiej, która pomoże zrozumieć najważniejsze procesy zachodzące w obszarze bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.
Program “Diploma in Foreign Policy and Security Studies” składa się z pięciu 90-minutowych kursów (z sesjami Q&A) z amerykańskimi ekspertami, a podsumowany jest międzynarodową konferencją naukową z udziałem ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.
Ukończenie całego programu uprawnia do otrzymania “Diploma in Foreign Policy and Security Studies”.
🗓 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Kursy składające się na program “Diploma in Foreign Policy and Security Studies” odbywają się w miesięcznych odstępach od marca do lipca 2024 w następujących terminach:
• 14.03.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 1
• 11.04.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 2
• 17.05.2024 (piątek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 3
• 13.06.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 4
• 11.07.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 5
CET to czas warszawski (polski).
Wszystkie kursy i konferencja będą odbywać się online na platformie Microsoft Teams.
📌𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
✓ Zrozumiesz problemy polityki zagranicznej i bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu/Palestynie oraz rolę Stanów Zjednoczonych w obu regionach.
✓ Uzyskasz dostęp do fachowej wiedzy naukowej z zagadnień, które zdominowały przestrzeń publiczną.
✓ Staniesz się częścią transatlantyckiej platformy wymiany opinii.
✓ Rozwiniesz kompetencje językowe, które przydadzą Ci się w pracy zawodowej i środowisku międzynarodowym.
✓ Weźmiesz udział w międzynarodowej konferencji naukowej z ekspertami z najlepszych amerykańskich uniwersytetów (udział bierny w konferencji jest dla uczestników programu bezpłatny).
➡️𝐃𝐈𝐏𝐋𝐎𝐌𝐀 𝐈𝐍 𝐅𝐎𝐑𝐄𝐈𝐆𝐍 𝐏𝐎𝐋𝐈𝐂𝐘 𝐀𝐍𝐃 𝐒𝐄𝐂𝐔𝐑𝐈𝐓𝐘 𝐒𝐓𝐔𝐃𝐈𝐄𝐒 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
1. 𝐖𝐡𝐲 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐞 𝐌𝐮𝐬𝐭 𝐖𝐢𝐧: 𝐓𝐡𝐞 𝐈𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐨𝐟 𝐅𝐢𝐠𝐡𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐁𝐚𝐝 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜𝐚𝐥 𝐌𝐲𝐭𝐡𝐨𝐥𝐨𝐠𝐲 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐀𝐫𝐞𝐧𝐚 𝐨𝐟 𝐂𝐨𝐧𝐭𝐞𝐦𝐩𝐨𝐫𝐚𝐫𝐲 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐑𝐞𝐥𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐒𝐭𝐫𝐚𝐭𝐞𝐠𝐢𝐜 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲, Dr. John Patrick Higgins – University of Łódź (14 marca 2024).
2. 𝐓𝐡𝐞 𝐈𝐬𝐫𝐚𝐞𝐥-𝐇𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐖𝐚𝐫: 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐈𝐦𝐩𝐥𝐢𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐔.𝐒. 𝐑𝐞𝐬𝐩𝐨𝐧𝐬𝐞, Prof. David Jones – University of Warsaw (11 kwietnia 2024).
3. 𝐖𝐡𝐚𝐭 𝐈𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐑𝐨𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐅𝐨𝐫𝐞𝐢𝐠𝐧 𝐄𝐜𝐨𝐧𝐨𝐦𝐢𝐜 𝐀𝐢𝐝 𝐢𝐧 𝐔.𝐒. 𝐅𝐨𝐫𝐞𝐢𝐠𝐧 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲? 𝐖𝐡𝐲 𝐃𝐨𝐞𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐔.𝐒. 𝐆𝐢𝐯𝐞 𝐅𝐨𝐫𝐞𝐢𝐠𝐧 𝐀𝐢𝐝? 𝐖𝐡𝐞𝐧 𝐃𝐨𝐞𝐬 𝐀𝐢𝐝 𝐂𝐚𝐮𝐬𝐞 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐚𝐧𝐝 𝐖𝐡𝐞𝐧 𝐈𝐭 𝐃𝐨𝐞𝐬𝐧’𝐭?, Dr. Svet Derderyan – University of Colorado Boulder (17 maja 2024).
4. 𝐓𝐡𝐞 𝐖𝐚𝐫 𝐢𝐧 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐞: 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐒𝐢𝐠𝐧𝐢𝐟𝐢𝐜𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐚𝐧𝐝 𝐈𝐦𝐩𝐥𝐢𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬, Prof. Jaro Bilocerkowycz – University of Dayton Ohio (June 13).
5. 𝐖𝐡𝐚𝐭 𝐭𝐡𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐔.𝐒. 𝐄𝐥𝐞𝐜𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐌𝐞𝐚𝐧𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐄𝐚𝐬𝐭𝐞𝐫𝐧 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞, Dr. Collin Anderson – University at Buffalo New York (11 lipca 2024).
🗓𝐂𝐎 𝐉𝐄Ś𝐋𝐈 𝐒𝐏ÓŹ𝐍𝐈Ę 𝐒𝐈Ę 𝐙 𝐙𝐀𝐏𝐈𝐒𝐀𝐌𝐈 𝐋𝐔𝐁 𝐁Ę𝐃Ę 𝐌𝐈𝐀Ł 𝐏𝐑𝐎𝐁𝐋𝐄𝐌𝐘 𝐙 𝐈𝐍𝐓𝐄𝐑𝐍𝐄𝐓𝐄𝐌 𝐏𝐎𝐃𝐂𝐙𝐀𝐒 𝐒𝐏𝐎𝐓𝐊𝐀𝐍𝐈𝐀?
Przygotowaliśmy specjalne rozwiązanie, dzięki któremu nawet jeśli spóźniłaś/eś się z zapisami na program lub z jakiejkolwiek innej przyczyny nie mogłaś/eś wziąć udziału w danym kursie w sposób synchroniczny (łącząc się w czasie rzeczywistym), damy Ci możliwość odtworzenia kursu w dogodnym dla siebie czasie (w przeciągu miesiąca od dnia kursu).
Rozwiązanie to wynika z naszego zrozumienia przerw w dostawach prądu i innych problemów technicznych. Jeśli znajdziesz się w tego typu sytuacji, prosimy o kontakt z koordynatorem programu, panem Piotrem Wójciakiem, pod adresem wojciak@cfasofficial.com.
👨‍⚖𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
👨‍🏫Jaro Bilocerkowycz – University of Dayton Ohio
Prof. Jaro Bilocerkowycz uzyskał tytuł licencjata na Eastern Illinois University oraz tytuł magistra i doktora na University of Washington. Zajmuje się Ukrainą, Rosją, polityką europejską, bezpieczeństwem narodowym USA i stosunkami międzynarodowymi. Jego publikacje obejmują: “Soviet Ukrainian Dissent: A Study of Political Alienation”; Rozdział w “The Problem of Sexual Trafficking in Post-Communist Europe”; “Children’s Human Rights – Progress and Challenges”; “A New Cold War Emerges as Russia Launches Full Scale Invasion of Ukraine”. Przyczynił się do powstania 23 artykułów w World Book Encyclopedia, jak również artykułów dla Encyclopedia Americana i Encyclopedia of Ukraine. Obecnie Jaro Bilocerkowycz jest profesorem nadzwyczajnym nauk politycznych na Uniwersytecie w Dayton w Ohio.
👨‍🏫Collin Anderson – University at Buffalo (New York)
Dr. Collin Anderson ukończył licencjat oraz napisał doktorat na University at Buffalo, a tytuł magistra na University of New York. Jego zainteresowania skupiają się na polityce europejskiej oraz bezpieczeństwie i strategicznych badaniach nad pozycją Stanów Zjednoczonych na świecie. Na uniwersytecie prowadzi zajęcia z takich przedmiotów: Polityka Europy Wschodniej, Rosyjska Polityka Zagraniczna, Problemy Stosunków Międzynarodowych czy Porównawcza Polityka Zagraniczna. Jest autorem książek “Changes in Russian Propaganda: A Qualitative Comparison of Soviet and Russian Propaganda:, “The Influence of State-run Media on Peace Treaty Stability” oraz “The Influence of State-run Media on Civil War Severity”. Collin Anderson jest członkiem American, Midwest and Southern Political Science Association. Obecnie jest profesorem na University at Buffalo, New York.
👨‍🏫Svet Derderyan – University of Colorado Boulder
Dr. Derderyan ukończył ekonomię i stosunki międzynarodowe z wyróżnieniem na Hamilton College w Nowym Jorku, zaś tytuł doktora nauk politycznych uzyskał na University of North Carolina Chapel Hill. Wcześniej pracował jako konsultant w MarketBridge w Waszyngtonie i Toronto w Kanadzie jako analityk bankowości inwestycyjnej w Merrill Lynch w Nowym Jorku oraz jako asystent legislacyjny w Senacie Stanów Zjednoczonych (Senacka Komisja Finansów USA, Sen. Max Baucus D-MT). Wykładał politykę amerykańską na Wake Forest University i stosunki międzynarodowe na Elon University. Jego ostatnia współautorska publikacja, “Measuring International Authority: A Postfunctionalist Theory of Governance, Vol. III” (2017) wyjaśnia ewoluujący autorytet i strukturę 76 najbardziej znaczących organizacji międzynarodowych od lat 50. XX wieku. Oprócz badań i zajęć ze studentami, Dr. Derderyan wygłosił wiele prelekcji na temat korupcji, stosunków europejsko-rosyjskich i amerykańsko-rosyjskich w epoce postzimnowojennej oraz postaw obywatelskich w promowaniu demokracji. Dr. Svet Derderyan jest wykładowcą nauk politycznych na University of Colorado Boulder oraz na University of Denver.
👨‍🏫David Jones – University of Warsaw
Profesor David Jones uzyskał stopień doktora na State University of New York w zakresie zarządzania publicznego i uzyskał habilitację na Uniwersytecie Warszawskim w dziedzinie nauk politycznych. Od 2005 roku pracuje na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także wykładowcą na Norwich University, Military Academy of the State of Vermont, gdzie wykłada globalną dyplomację korporacyjną i komunikację międzykulturową w środowisku międzynarodowym. Autor wielokrotnie nagradzanych publikacji naukowych m.in: “Four Eagles and a Dragon: Successes and Failures of Quixotic Encirclement Strategy in International Relations (London, Bloomsbury, Plc.)”. Specjalizuje się w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych zarówno w ujęciu współczesnym, jak i międzynarodowym.
👨‍🏫John Patrick Higgins – University of Łódź
Dr John Patrick Higgins jest ekonomistą, socjologiem i doktorem nauk prawnych zajmującym się problemami ze styku prawa, historii, ekonomii i nauk o polityce. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany jest z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetetu Łódzkiego ora Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. Jest autorem wielu prac na tematy prawnicze, ekonomiczne i społeczne. Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek, raportów i artykułów.
💬𝐉𝐄̨𝐙𝐘𝐊 𝐒𝐙𝐊𝐎𝐋𝐄𝐍𝐈𝐀
Program realizowany jest w języku angielskim. Prowadzący dołożą wszystkich starań, aby kursy były intuicyjne i zrozumiałe dla nie natywnych użytkowników języka angielskiego.
Ewentualne wątpliwości i skomplikowane terminy zostaną wyjaśnione w czasie rzeczywistym.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik w razie ukończenia co najmniej 4 z 5 kursów Diploma in Foreign Policy and Security Studies – włączywszy w to udział bierny (jako słuchacz) w konferencji “International Conference on Foreign Policy & Security Studies” – otrzyma cyfrowy dyplom poświadczający ukończenie 16-godzinnych studiów (Diploma in Foreign Policy and Security Studies).
Cyfrowy dyplom w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.
Do dyplomu może zostać dołączony transkrypt z oceną w razie przystąpienia przez Uczestnika do testu końcowego (udział w teście nie jest obowiązkowy, jednakże jest on niezbędny dla uzyskania transkryptu).
↪𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐃𝐙𝐈𝐀Ł𝐔
❗W razie wniesienia opłaty z góry w pierwszej puli zapisów (czyli do godz. 23.59 dnia 5 marca 2024 roku), czesne za udział w programie to tylko 319 PLN❗
❗Po tym terminie czesne za cały Diploma in Foreign Policy and Security Studies wynosi 599 PLN (III pula)❗
– Link do bezpiecznych e-płatności (karta, Przelewy24, BLIK):
buy.stripe.com/aEU6oFcCdb636cwf3i
Opłatę wnieść można także przelewem na konto bankowe w PLN:
Center For American & European Studies
32 2530 0008 2022 1070 0570 0001
NestBank
Tytuł przelewu: Diploma Foreign Policy in English –
Istnieje oczywiście możliwość otrzymania faktury VAT (faktury wystawiamy po zaksięgowaniu wszystkich wpłat). Prosimy o umieszczenie prośby o wystawienie faktury w formularzu rejestracyjnym.
✒️𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Rejestracja na program odbywa się poprzez poniższy formularz:
https://forms.gle/SA3cqsAn34F4MFDR6
To wszystko! Formularz automatycznie generuje potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
Radzimy nie zwlekać z rejestracją. Liczba miejsc jest ograniczona.
❓𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀❓
Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo do Koordynatora szkolenia, pana Piotra Wójciaka, na adres: wojciak@cfasofficial.com
Pan Piotr z przyjemnością Państwu pomoże.
👋Do zobaczenia!
Dyscyplina naukowa: Studia międzynarodowe, stosunki międzynarodowe, politologia, polityka, dyplomacja
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk humanistycznych, Dziedzina nauk społecznych