IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Tradycje i Obyczaje w Kulturach i Religiach. Nagość i Odzienie

Data konferencji: 2022-10-17
Data nadsyłania abstraktów: 15 września, 2022
Miejsce konferencji: Kraków/online
Organizator: Katedra Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Opłata konferencji: udział bezpłatny
Publikacja pokonferencyjna: nie

Katedra Krajobrazu i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza doktorantów oraz pracowników naukowych do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej z serii Tradycje i Obyczaje w Kulturach i Religiach. Tegoroczna odsłona będzie czwartą z kolei i jej podtytuł brzmi „Nagość i Odzienie”. Odbędzie się ona w dniach 17-18 października 2022 roku.

Konferencja jest wydarzeniem stacjonarnym, istnieje jednak możliwość wystąpienia w formule online. Głównym miejscem obrad będzie Aula w budynku Uniwersytetu Papieskiego na ulicy Bernardyńskiej 3 w Krakowie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konferencji jest zagadnienie nagości i odzienia w kulturach i religiach. Powyższa tematyka podczas obrad będzie poruszana w odniesieniu do kultury materialnej oraz historii idei. Zjawisko zostanie zaprezentowane przez pryzmat poglądów i nurtów religijnych, artystycznych, filozoficznych oraz politycznych, a także w odniesieniu do tradycji i obyczajów charakterystycznych dla danych grup narodowych, społecznych, etnicznych i religijnych. Po każdym panelu przewidziana jest dyskusja z udziałem prelegentów i uczestników biernych konferencji.

O nadsyłanie abstraktów prosimy naukowców z dziedziny historii, kulturoznawstwa, religioznawstwa, socjologii, historii sztuki, etnologii i innych humanistycznych nauk pokrewnych. Opis wystąpienia powinien zawierać max. 1500 znaków, może być napisany w języku polskim, angielskim lub włoskim.

Czas trwania wystąpienia nie powinien przekraczać 15 minut. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 15 września 2022 r. przez formularz dostępny pod linkiem:

https://forms.office.com/r/N4TJNvJ8hN

Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone mailowo.

Prelegenci otrzymają certyfikat poświadczający udział w konferencji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Komitetem Organizacyjnym Konferencji na adres mailowy: konferencja.krakow@upjp2.edu.pl lub joanna.adamczyk@doktorant.upjp2.edu.pl.

Serdecznie zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń!

Dyscyplina naukowa: historia, kulturoznawstwo, etnologia, religioznawstwo, historia sztuki, socjologia
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk humanistycznych