Legal Writing & Legal Analysis – szkolenie online z adwokat i profesor prawa z USA

Data konferencji: 2022-12-09
Miejsce konferencji: ZOOM
Organizator: CENTER FOR AMERICAN & EUROPEAN STUDIES
Opłata konferencji: 459 PLN
Publikacja pokonferencyjna: -
Center For American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i certyfikowanym weekendowym szkoleniu w języku angielskim prowadzonym przez amerykańską profesor prawa (absolwentkę Yale, Princeton i Georgetown): “Legal Writing & Legal Analysis Made Painless”.
Cel szkolenia jest prosty: opanujesz sztukę pisania złożonych dokumentów prawnych – od analizy przepisów prawnych i przekonującego przedstawiania faktów sprawy, aż po skuteczne ustrukturyzowanie Twojej argumentacji prawnej w wymiarze ogólnym (logika i przejrzystość wywodu) oraz szczegółowym (organizacja akapitów i zdań, tranzycje między zdaniami, gramatyka, interpunkcja i styl).
W toku szkolenia nauczysz się pisać zarówno pisma o charakterze perswazyjnym (pisma procesowe, m.in. pozwy i apelacje), jak i pisma o charakterze obiektywnym (np. opinie prawne). Sedno szkolenia stanowić będzie jednak pisanie perswazyjne.
Pomimo, że celem szkolenia jest nauczenie Uczestników pisania w języku angielskim, przejrzysty amerykański aparat formalny okaże się przydatny także prawnikom pracującym głównie w języku polskim.
➡️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie rozpoczyna się w piątek 9 grudnia o 17.00 i kończy w sobotę 10 grudnia o 18.30. Dokładne godziny szkolenia znajdują się poniżej. Prof. adw. Baskir będzie szkolić synchronicznie łącząc się z Uczestnikami zza Oceanu.
➡️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ szkolenie prowadzone jest przez doświadczoną amerykańską prawniczkę procesową i profesor prawa, dzięki czemu ma ściśle praktyczny charakter.
➤ Opanujesz umiejętności niezbędne do prawniczego pisania o charakterze perswazyjnym i obiektywnym.
➤ Nauczysz się efektywnych strategii interpretowania prawa w kontekście występujących w sprawie faktów w sposób korzystny dla Twojego klienta.
➤ Opanujesz gramatykę, styl i interpunkcję oraz dowiesz się jak usprawnić proces pisania w zakresie organizacji tekstu i logiki wywodu.
💼𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
𝐏𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐤 (𝟏𝟕:𝟎𝟎-𝟐𝟎:𝟑𝟎)
1. Objective and Persuasive Legal Writing: An Introduction
2. Explaining the Law: Principles of Legal Reasoning
3. Explaining the Law: How to Organize Written Legal Analysis�
• “IRAC”: An Effective Structure for Objective Legal Analysis�
• “CRAC”: An Effective Structure for Persuasive Legal Analysis
4. Telling the Story: Do’s and Don’ts of Presenting Facts Effectively�
𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚 (𝟏𝟒:𝟎𝟎-𝟏𝟖:𝟑𝟎)
Rewriting & Style �
• Revising Large-Scale Organization: Useful Techniques for Improving the Logic and Clarity of Your Analysis
�• Framing the Analysis: How to Use Introductory Paragraphs Effectively to Strengthen Your Writing
• Revising Small-Scale Organization: How to Use Topic Sentences, Transitions, and Signposts to Connect Ideas Effectively
• Grammar, Punctuation, & Style
📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘
Każdy uczestnik otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki Legal Writing także po zakończeniu kursu.
👩🏼‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙Ą𝐂𝐀
Prof. adw. Cecily Baskir jest praktykującą prawniczką oraz profesorem prawa na CUA Columbus School of Law. Ukończyła studia na Princeton University (licencjat), Yale Law School (tytuł doktora nauk prawnych) oraz Georgetown University Law Center (tytuł LL.M.). Jest właścicielką własnej kancelarii (Law Office of Cecily E. Baskir, LLC) i byłą burmistrz miasta Chevy Chase w Maryland (2017-2021). Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów w stanie Maryland, w tym na szczeblu odwoławczym.
Prof. adw. Cecily Baskir była także profesorem klinicznym (clinical law professor) na Peking University School of Transnational Law w Chinach oraz adwokatem nadzorującym Appellate Litigation Program na Georgetown University Law Center dla prawników biorących udział w sprawach odwoławczych. Doświadczenie praktyczne zdobywała także w prestiżowej kancelarii Holland & Knight LLP. Prywatnie jest miłośniczką wycieczek rowerowych i górskich.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikaty CFAS zawierają zawsze nazwiska prowadzących szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Koszt udziału w szkoleniu to 559 PLN.
❗ Cena early-bird ze zniżką (tylko w razie rejestracji do 28 listopada) to 459 PLN ❗
Link do łatwych płatności elektronicznych (karta, Przelewy 24):
https://buy.stripe.com/3cs9AA4EM3mo3xC6oW
➡️𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Prosimy rejestrować się przez krótki formularz Google:
Ostateczny termin rejestracji: 5 grudnia 2022
To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.
Ze względu na interaktywny charakter szkolenia zapisy na szkolenie będziemy przyjmować na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”.
➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia, pani Margarity Haluschenko (haluschenko@cfasofficial.com).
Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: PRAWO
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych