Persuasive Legal Writing Masterclass

Data konferencji: 2023-06-30
Data nadsyłania abstraktów: 26 czerwca, 2023
Miejsce konferencji: Zoom
Organizator: Center For American Studies
Opłata konferencji: 269
Publikacja pokonferencyjna: nie
Center For American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w “𝐏𝐞𝐫𝐬𝐮𝐚𝐬𝐢𝐯𝐞 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐥 𝐖𝐫𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐌𝐚𝐬𝐭𝐞𝐫𝐜𝐥𝐚𝐬𝐬” prowadzonej przez Karen Lundquist (profesor prawa ze Stanów Zjednoczonych).
Persuasive Legal Writing Masterclass pozwoli Ci opanować sztukę perswazyjnego pisania prawniczego. Najpierw zidentyfikujesz, jakie są cechy skutecznego pisania perswazyjnego i czym różni się ono od predykcyjnego pisania prawniczego.
Następnie przeanalizujesz język, gramatykę i składnię zestawu rzeczywistych dokumentów prawnych dzięki czemu zrozumiesz, co sprawia, że dokument jest perswazyjny, zarówno jeśli idzie o przedstawienie faktów, jak i o zastosowanie konkretnych przepisów/orzeczeń.
Dowiesz się, jak pisać perswazyjnie przy użyciu angielskiego prawniczego w jasny, zwięzły i przejrzysty sposób w celu lepszego przekonania adresata dokumentu prawnego (sąd / sędziego lub stronę przeciwnę).
Wiedzę zdobywaną w toku Masterclass będziesz utrwalać biorąc udział w praktycznych ćwiczeniach, podczas których indywidualnie i w małych grupach przeanalizujesz specyficzny język wybranych pism i samodzielnie napiszesz szkice dokumentów prawnych, stosując koncepcje poznane w toku zajęć.
🗓️ 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie odbędzie się w dniach 30 czerwca i 1 lipca online na platformie Zoom. Prof. Lundquist będzie się łączyć z uczestnikami w czasie rzeczywistym ze Stanów Zjednoczonych. Dokładne godziny szkolenia znajdują się poniżej.
📌𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ Persuasive Legal Writing Masterclass to minimum teorii, a maksimum praktyki.
– Nauczysz się zwięźle i logicznie konstruować argumenty w języku angielskim.
– Poznasz zaawansowane słownictwo oraz zasady składni i gramatyki, które wykorzystasz w pismach procesowych i innych dokumentach.
– Nauczysz się pisać w sposób, który dokładnie odpowiada Twoim procesowym i transakcyjnym celom.
– Poznasz praktyczne porady i strategie, jak pisać po angielsku jasno, zwięźle i “na temat”, czyli jak pokonać największą bolączkę polskich użytkowników języka angielskiego.
➡️ 𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐈. 𝐏𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐤 (𝟏𝟕:𝟎𝟎 – 𝟐𝟎:𝟎𝟎 𝐂𝐄𝐓)
1. Introduction. Small group and large group discussion of legal writing and characteristics of good legal writing using experiences from your own native language. [Wprowadzenie. Dyskusja na temat wyznaczników efektywnego prawniczego pisania w oparciu o doświadczenia z korzystania z własnego języka].
2. The four main types of legal writing, with emphasis on the one that we will study in-depth: persuasive. [Cztery rodzaje główne pisania prawniczego, z naciskiem na pisanie perswazyjne]
3. Discussion and identification of the characteristics of persuasive legal writing in English [Dyskusja i identyfikacja wyznaczników skutecznego pisania perswazyjnego po angielsku].
4. Small and large group analysis of documents to identify the purpose of the document and whether the language undermines or supports the purpose. [Analiza wybranych dokumentów prawnych w celu identyfikacji ich celów oraz określenia jakie narzędzia sprzyjają realizacji tego celu, a które go podważają].
𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐈𝐈. 𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚 (𝟏𝟑:𝟎𝟎 – 𝟏𝟕:𝟑𝟎 𝐂𝐄𝐓)
1. Small group reviewing and revising of legal documents to better accomplish the goal of these specific documents (pleadings, motions, appellate briefs). [Rewizja dokumentów w grupach tak, by lepiej realizowały swój cel].
2. Plain legal English: how to write in a logical and succinct manner? – with examples. [Plain legal English, czyli jak pisać logicznie i zwięźle? – z przykładami].
3. Small group discussion of language passages, vocabulary, syntax and grammar as undermining or supporting goals of specific legal documents – with large group debriefing [Praca w małych grupach polegająca na analizie konkretnych zdań, słownictwa, składni i gramatyki mająca na celu określenie czy służy ona osiągnięciu celu stawianego przez dane pismo – z omówieniem w dużej grupie].
4. Drafting of short legal documents that seek to argue in a persuasive way. [Sporządzanie krótkich pism perswazyjnych przez uczestników w maksymalnie przekonujący sposób].
5. Practicing writing in plain legal English – interactive exercises. [Ćwiczenie pisania przy użyciu plain legal English].
📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘
Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki przemawiania publicznego, dostępnych również po zakończeniu kursu.
👩‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐀
Profesor Karen Lundquist uczy pisania pisania prawniczego i języka angielskiego jako drugiego języka na University of Minnesota Law Faculty od 2011 roku. Od 2006 roku jest praktykującą adwokatką specjalizującą się w prawie pracy. W 2017 roku wydała w wydawnictwie West Academic Publishing własny podręcznik zatytułowany “Legal Writing and Legal Skills for LL.M. Students”.
Po ukończeniu Mount Holyoke College w 1990 roku z podwójną specjalizacją w języku włoskim i łacińskim, profesor Lundquist przeniosła się do Rzymu, gdzie do 2001 roku uczyła języka angielskiego jako obcego, pisała materiały do kursów EFL i wykonywała tłumaczenia. W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem William Mitchell College of Law w St. Paul, gdzie również wykładała w latach 2008-2010.
Oprócz języka włoskiego, profesor Lundquist zna język hiszpański, ponieważ uczyła się go w Guanajuato w Meksyku i odbyła staż w organizacji pozarządowej w Santiago w Chile. Jej bogate doświadczenie w nauczaniu prawniczego języka angielskiego dla obcokrajowców pozwala jej zrozumieć codzienne problemy, z jakimi borykają się osoby niebędące natywnymi użytkownikami języka angielskiego podczas pisania po angielsku.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia, w tym Akademia, są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz ilość odbytych godzin szkoleniowych (12) i może zostać użyty w celu realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
❗Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 22 czerwca 2023*) koszt udziału w kursie to 269 PLN❗
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II, koszt udziału w kursie to 399 PLN.
Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):
🖋️𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Więcej informacji o rejestracji na szkolenie:
Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.
Ostateczny termin zapisów: 26 czerwca 2023 (lub do wyczerpania miejsc).
➡️ 𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki kursu – pani Rity Tomala – na adres e-mail tomala@cfasofficial.com. Pani Tomala z przyjemnością Państwu pomoże.
Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: Prawo
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych