Summer School in American Law, Politics & Economy (Rzym 2023)

Data konferencji: 2023-07-16
Miejsce konferencji: Rzym
Organizator: Center For American & European Studies
Opłata konferencji: Cena promocyjna 769 zł Cena regularna 999 zł
Publikacja pokonferencyjna: brak
Zapraszamy do udziału w czwartej edycji International Summer School in the Foundations of Democracy: American Law, Politics & Economy!
Szkoła letnia jest wyjątkowym w skali Europy wydarzeniem w toku którego poznasz prawne, polityczne i ekonomiczne mechanizmy funkcjonowania Stanów Zjednoczonych, rozwiniesz swoje kompetencje językowe oraz poznasz ludzi z całego świata w niezapomnianej atmosferze międzynarodowej wymiany doświadczeń.
▶️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘 𝐈 𝐆𝐃𝐙𝐈𝐄?
Szkoła letnia odbędzie się w dniach 16-30 lipca 2023 w Rzymie. Szkoła ma charakter stacjonarny.
▶️𝐖 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌𝐈𝐄
🔹Prawo i ustrój Stanów Zjednoczonych
🔹Prawa i wolności jednostki gwarantowane przez amerykańską Konstytucję
🔹Amerykańska polityka – przyczyny sporów i kontrowersji
🔹Kluczowe czynniki, które ukształtowały amerykańską gospodarkę
🔹Pieniądz i bankowość w Stanach Zjednoczonych
🔹Rola Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej
🔹Prawa człowieka i rządy prawa
🔹Historia Stanów Zjednoczonych
🔹I wiele więcej!
▶️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
👉Zdobędziesz wiedzę z różnych dyscyplin (prawo, ekonomia, socjologia, stosunki międzynarodowe, filozofia i nauki o polityce)
👉Będziesz uczyć się od ekspertów z prestiżowych uniwersytetów ze Stanów Zjednoczonych i Europy
👉Rozwiniesz praktyczne umiejętności z zakresu argumentacji, pracy w grupie i krytycznego myślenia
👉Poprawisz swój poziom biegłości językowej uczestnicząc w stymulujących warsztatach prowadzonych w języku angielskim
👉 Nawiążesz międzynarodowe znajomości z ludźmi z całego świata
▶️𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐒𝐙𝐊𝐎Ł𝐘 𝐋𝐄𝐓𝐍𝐈𝐄𝐉
1️⃣ American Constitutional Law (Prof. Susanna Frederick Fischer, LL.M. – absolwentka Oxford, Princeton i Virginia Law School)
2️⃣Economics of a Free Society: Money and Banking in the United States (dr Karl-Friedrich Israel, absolwent uniwerstetów Oxford, Humboldt i d’Angers)
3️⃣Human Rights and the Rule of Law (Prof. Christopher Kelley, LL.M. – absolwent Howard University School of Law oraz the University of Arkansas School of Law)
4️⃣Anglo-American Social and Political Philosophy (2023′ dr John Patrick Higgins – absolwent George Mason University).
5️⃣U.S. Presidential Elections (2023′ dr John Patrick Higgins)
6️⃣Was the United States Really First? Comparison of American and European Republicanisms (2023′ dr John Patrick Higgins)
7️⃣Startups and Venture Capital in the United States: A Business and Legal Perspective (dr Stephen Szrom, absolwent Harvard Law School)
8️⃣Conflict Management Strategies (dr Valery Loumber, absolwent University of the Pacific McGeorge School of Law)
👨‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙Ą𝐂𝐘 👩‍🏫
👩‍🏫Prof. Susanna Fischer, LL.M.
Profesor Susanna Frederick Fischer zdobyła wykształcenie prawnicze w Merton College na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz w University of Virginia School of Law, gdzie uzyskała tytuł LL.M. Studiowała ukończyła również studia historyczne na Uniwersytecie Princeton. Jest adwokatem z uprawnieniami do wykonywania zawodu w Anglii i Nowym Jorku. W toku swojej praktyki reprezentowała klientów przed amerykańskimi i angielskimi sądami i trybunałami wszystkich szczebli, w tym przed Izbą Lordów w Londynie. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, prawie własności intelektualnej, prawie umów i postępowaniu cywilnym.
👨‍🏫Karl-Friedrich Israel, Ph.D.
Dr. Karl-Friedrich Israel jest adiunktem na wydziale ekonomii i administracji biznesu na Université Catholique de l’Ouest w Angers we Francji. Uprzednio zatrudniony jako senior researcher w Instytucie Polityki Gospodarczej na Uniwersytecie w Lipsku w Niemczech. Ukończył studia magisterskie z zakresu statystyki stosowanej (Uniwersytet Oksfordzki) oraz ekonomii (Uniwersytet Humboldtów) Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Uniwersytecie w Angers we Francji. Specjalizuje się w makroekonomii, historii myśli ekonomicznej, metodologii ekonomii oraz ekonometrii.
👨‍🏫Prof. Christopher Kelley, LL.M.
Profesor Christopher Kelley jest adwokatem i profesorem prawa na University of Arkansas School of Law oraz profesorem na najlepszym wydziale prawa na Ukrainie (Taras Shevchenko National University of Kyiv Law Faculty). Tytuł doktora nauk prawnych zdobył na Howard University School of Law, tytuł LL.M. na Arkansas School of Law. Ma obszerne doświadczenie praktyczne wyniesione z biura Prokuratora Generalnego stanu Minnesota oraz wiodących amerykańskich kancelarii prawnych, m.in. Arent Fox i Lindquist & Vennum (od dekad pojawiających się w rankingach najlepszych kancelarii w USA). Poza regularnym wykładaniem w Stanach Zjednoczonych, wielokrotnie wykładał dla kancelarii prawnych, korporacji i uniwersytetów w Rosji, Białorusi i Kazachstanie, a także na Ukrainie i Litwie.
👨‍🏫J. Patrick Higgins, Ph.D. (’23)
John Patrick Higgins jest interdyscyplinarnym naukowcem zajmującym się zagadnieniami z zakresu prawa, ekonomii, socjologii, historii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany jest z Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. Regularnie publikuje na tematy związane z amerykańską myślą polityczno-prawną, historią prawa i historią myśli ekonomicznej, zaś swoją pracę doktorską poświęcił polskiemu republikanizmowi doby Oświecenia.
👨‍🏫Valery Loumber, J.D.
Valery Loumber jest prawnikiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w Stanach Zjednoczonych. Obok reprezentowania klientów w sektorze prywatnym i prowadzenia własnej kancelarii, Valery zajmował stanowisko Staff Attorney w zespołach kilku sędziów federalnych, był wykładowcą prawa oraz sędzią. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na University of the Pacific – McGeorge School of Law (pierwszym uniwersytecie w Kalifornii). Obecnie jest partnerem w kancelarii prawnej Gavrilov & Brooks dysponującej biurami w Los Angeles i Sacramento w Kalifornii. Valery posiada szerokie doświadczenie w zakresie postępowań odwoławczych i upadłościowych, sporów gospodarczych, federalnej procedury cywilnej, praw wierzycieli, niewypłacalności, oszustw, fałszywych uszczupleń majątku dłużnika oraz amerykańskiego odpowiednika skargi pauliańskiej, jak również innych umyślnych czynów niedozwolonych.
👨‍🏫Stephen Szrom, J.D.
Stephen Szrom jest doktorem nauk prawnych i absolwentem Harvard Law School. Wcześniej wykładał w ramach Harvard Law Negotiation Workshop. Jest byłem oficerem armii amerykańskiej (U.S. Army Officer), dzięki czemu ma praktyczne i akademickie doświadczenie w negocjacjach międzykulturowych i przywództwie opartym na współpracy, zarówno w kontekście militarnym jak i biznesowym. Obecnie jest dyrektorem ds. strategii prawnych w Astranis – globalnej spółce, której celem jest budowa nowej generacji satelit internetowych, które zapewnić mają dostęp do internetu 4 miliardom ludzi, które dotychczas go nie miały.
💃𝐖𝐘𝐃𝐀𝐑𝐙𝐄𝐍𝐈𝐀 𝐈𝐍𝐓𝐄𝐆𝐑𝐀𝐂𝐘𝐉𝐍𝐄🕺🏼
Szkoła letnia to doskonała okazja do rozwinięcia międzynarodowych znajomości. Jest to nie tylko możliwość poznania innych kultur i tradycji, ale także zachęta do świetnej zabawy.
✔️Quiz wiedzy o Stanach Zjednoczonych
✔️Wyjście na bilard lub kręgle
✔️Cultural Presentations Night
✔️Wyjścia do restauracji, barów i klubów
Zawiązane podczas szkoły letniej przyjaźnie pozostaną z Tobą na całe życie.
Udział w wydarzeniach integracyjnych ma charakter dobrowolny 🔆
▶️𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐑𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐃𝐋𝐀 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐊Ó𝐖 𝐒𝐙𝐊𝐎Ł𝐘 𝐋𝐄𝐓𝐍𝐈𝐄𝐉
W dzień następujący po oficjalnym zakończeniu szkoły letniej, uczestnicy będą mieli możliwość udziału w wirtualnej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej amerykańskiemu prawu, polityce i ekonomii: 6th International Conference on American Law, Politics, Philosophy & Economics.
Udział w konferencji jest bezpłatny dla uczestników szkoły letniej (nie jest on jednak obowiązkowy).
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓 𝐈 𝐏𝐔𝐍𝐊𝐓𝐘 𝐄𝐂𝐓𝐒
Każdy uczestnik szkoły letniej otrzyma oficjalny dyplom oraz transkrypt na podstawie, którego mogą zostać przyznane punkty ECTS (6 punktów ECTS).
W razie chęci otrzymania punktów ECTS prosimy o kontakt ze swoją uczelnią oraz upewnienie się, że punkty za udział w szkole letniej zostaną przez nią uznane.
▶️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
👉769 EUR (tylko jeśli zarejestrujesz się przed 1 kwietnia 2023)
👉999 EUR (jeśli zarejestrujesz się po 1 kwietnia 2023)
Cena obejmuje udział we wszystkich zajęciach, materiały do nauki oraz lunch od poniedziałku do piątku.
Koszty podróży oraz zakwaterowania należy pokryć we własnym zakresie.
😴𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐍𝐄 𝐌𝐈𝐄𝐉𝐒𝐂𝐀 𝐍𝐀 𝐍𝐎𝐂𝐋𝐄𝐆
➤𝐄𝐜𝐨𝐧𝐨𝐦𝐲
• Il Plancton – shorturl.at/GLQ25 (ok. 24 EUR/doba)
• Zidan Guest House – shorturl.at/NQTZ8 (ok. 20 EUR/doba)
➤𝐒𝐭𝐚𝐧𝐝𝐚𝐫𝐝
• San Pietro Rooms Hotel – shorturl.at/ACRZ2 (polecane dla par i trójek; pokój trzyosobowy ok. 90 EUR/doba)
• The Beehive – shorturl.at/mH379 (ok. 40 EUR/doba)
➤𝐏𝐫𝐞𝐦𝐢𝐮𝐦
• Roma Trastevere Station – shorturl.at/qPR58 (ok. 60 EUR/doba)
➤𝐋𝐮𝐱𝐮𝐫𝐲
• The BillaBong Alloggio Uso – shorturl.at/dLT56 (ok. 75 EUR/doba)
Wszystkie powyżej wskazane miejsca komunikują się z gośćmi w języku angielskim. Jeśli potrzebujesz pomocy z kontaktem w języku włoskim – napisz do nas!
🔔𝐓𝐄𝐑𝐌𝐈𝐍𝐘 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐈
• 1 kwietnia 2023 – early bird deadline (termin zgłoszeń ze zniżką)
• 15 czerwca 2023 – final deadline (ostateczny termin zgłoszeń)
✅𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
W celu rejestracji wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.cfasofficial.com/pl/summerschool
Potwierdzenie rejestracji oraz więcej informacji dostaniesz na maila.
Radzimy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona ze względów logistycznych!
❓𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Napisz do Koordynatorki Summer School, pani Rity Haluschenko, na e-mail americansummerschool@cfasofficial.com.
Do zobaczenia w Rzymie!
Dyscyplina naukowa: Nauki społeczne
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych