Szkolenie LGBTQI+ Academy

Data konferencji: 2022-04-02
Data nadsyłania abstraktów: 19 marca, 2022
Miejsce konferencji: online
Organizator: Center For American Studies
Opłata konferencji: 599 zł
Publikacja pokonferencyjna: Tak
Center For American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowej w skali kraju anglojęzycznej LGBTQI+ Academy.
LGBTQI+ Academy to intensywny dwu weekendowy program dla aktywistów, psychologów oraz prawników. LGBTQI+ Academy ma na celu popularyzować i uczyć praktycznych umiejętności mających na celu rozwój ruchu LGBTQI+.
Uczestnicy Akademii – przyszli Liderzy LGBTQI+ – wezmą udział w dwóch weekendach szkoleniowych, z których każdy będzie poświęcony konkretnemu tematowi LGBTQI+: (1) Aktywizmowi LGBTQI+, (2) Prawom LGBTQI+ oraz, (3) Problemom psychologicznym w społeczności LGBTQI+.
Wydarzenie odbędzie się w całości w formie online na przestrzeni dwóch weekendów: 2-3 kwietnia i 9-10 kwietnia.
▶𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie rozpoczyna się w sobotę 2 kwietnia o 13.00, zaś kończy o 19.00. W niedzielę 3 kwietnia, sobotę 9 kwietnia oraz niedzielę 10 kwietnia szkolenie rozpoczyna się o. 15, zaś kończy o 19.00.
Dokładne godziny szkolenia znajdują się poniżej. W sobotę i niedzielę przewidziana będzie przerwa na lunch.
Charakter kursów jest zróżnicowany, obejmuje bowiem krótkie części wykładowe oraz zajęcia stricte praktyczne. Kontakt przypominający spotkanie twarzą w twarz umożliwią nam wyodrębnione na platformie e-learningowej pokoje.
▶𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ szkolenie prowadzone przez światowej klasy ekspertów ma ściśle praktyczny charakter.
🎓LGBTQI+ Academy zintegruje przyjaznych LGBTQI+ profesjonalistów z trzech głównych dziedzin (prawa, psychologii i aktywizmu społecznego) i pomoże im wspólnie promować sprawę poprzez stworzenie sieci Liderów LGBTQI+;
🎓Poznasz praktyczne umiejętności niezbędne do pomocy swoim klientom, pacjentom i grupom działania społecznego;
🎓Dowiesz się, jak wprowadzić zmiany, które zapoczątkują poprawę sytuacji społeczności LGBTQI+;
🎓Dołączysz do sieci Liderów LGBTQI+, która ma łączyć ludzi z największym zaangażowaniem, entuzjazmem i odwagą do zmiany i poprawy sytuacji społeczności LGBTQI+ w Polsce
🎓Staniesz się obrońcą praw społeczności LGBTQI+, dowiesz się, jak wprowadzić i wdrożyć istotne zmiany prawne i społeczne, podejść do problemów psychologicznych, z jakimi borykają się osoby LGBTQI+ oraz jak reagować na ataki, przemoc i często nieludzkie traktowanie osób LGBTQI+;
🎓Będziesz miał okazję, aby wziąć udział w konferencji, zorganizowanej po Akademii, na temat praw LGBTQI+, aktywizmu i psychologii. Podczas konferencji Absolwenci Akademii podzielą się wiedzą zdobytą podczas Akademii z innymi polskimi profesjonalistami i laikami. Konferencja będzie idealną okazją do skonfrontowania obecnej sytuacji społeczności LGBTQI+ z wiedzą zdobytą podczas Akademii LGBTQI+ w poszukiwaniu lepszych rozwiązań.
▶𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔
1) LGBTQI+ Activism
Prowadzący: Eric Marcus (2 kwietnia 2022, godz. 13-15)
Blok 1. The History of LGBTQI+ and What We Can Learn From It Today.
Blok 2. It All Begins with Grassroots Activism: Planting the Seeds.
Blok 3. The Homophile Movement Takes Root: What Conclusions We Can Draw
4. Harnessing the Power of Gay Liberation
5. Devastation and Opportunity During the AIDS Crisis
2) What You Can Do to Advance LGBTQI+ Rights
Prowadząca: Kyle Velte (2 kwietnia 2022, godz. 15-19 oraz 3 kwietnia 2022, godz. 15-19)
Blok 1. The Road To Equality for the LGBTQI+ Community: What Can We Learn from the United States and What Mistakes Should We Avoid?
Blok 2. The Place of LGBTQI+ Rights Within Civil and Individual Rights and the Role of of Lawyers and an Independent Judiciary
Blok 3. The LGBTQI+ Community Under Attack: Legal Ways To Defend The LGBTQI + Community in the Public Sphere
Blok 4. Is The Future Bleak? Legal Ways To Promote Tolerance Towards the LGBTQI+ Community in the Context of Employment
3) Dealing with Psychological Issues Within the LGBTQI+ Community
Prowadząca: Sarah Burgamy (9-10 kwietnia 2022, godz. 15-19)
Blok 1. Suicide Amongst LGBTQI+ Persons: Causes and What We Can Do To Prevent It
Blok 2. Self-Harm and Other Ways of Dealing With Non-Acceptance By Other People
Blok 3. The Role of an LGBTQI+ Friendly Employer, Teacher, Colleague and Parent
Blok 4. Small Things Make a Big Difference: How To Inspire Tolerant Behaviour Towards the LGBTQI+ Community
▶𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐎𝐖𝐄
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki.
▶𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
👩‍🏫Sarah Burgamy jest licencjonowanym psychologiem klinicznym i założycielką PhoenixRISE. Jest absolwentką Dartmouth College (jednego z prestiżowych uniwersytetów tzw. „Ligii Bluszczowej”) oraz Graduate School of Professional Psychology na Uniwersytecie w Denver. Dr Burgamy zasiada w Radzie Dyrektorów Stowarzyszenia Psychologicznego Kolorado (CPA) od 2008 roku, jako była Przewodnicząca the Society for the Advancement of Multiculturalism and Diversity (SAMD), oddziału CPA.
Jako pochodząca z Denver w stanie Kolorado dr Burgamy ma interes w zapewnianiu wysokiej jakości usług w zakresie zdrowia psychicznego i porad psychologicznych w swojej społeczności. Celem PhoenixRISE jest służenie zróżnicowanym społecznościom Denver, w szczególności w zakresie rozwoju tożsamości, depresji, lęków, znaczących przemianach życiowych, utraty, problemów z relacjami, wyzwań związanych ze sportem/zawodami oraz ocenami edukacyjnymi dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Dr Burgamy szczególnie pomaga tym klientom, którzy zmagają się z wyzwaniami związanymi z orientacją seksualną i tożsamością płciową – lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym i osobom transpłciowym/o różnych wariantach płciowych.
👨‍🏫Eric Marcus jest założycielem i gospodarzem wielokrotnie nagradzanego podcastu Making Gay History, który składa się z rzadkich wywiadów wydobytych z jego kilkudziesięcioletniego archiwum audio — przeprowadzonych na potrzeby jego książki („Making Gay History”)o ruchu praw obywatelskich LGBTQ — w celu stworzenia intymnych, osobistych portretów znanych oraz dawno zapomnianych mistrzów, bohaterów i świadków historii. Jego inne książki to: „Is It A Choice?”, „Why Suicide?” i „Breaking the Surface”, bestsellerowa autobiografia New York Timesa olimpijskiego mistrza nurkowania Grega Loganisa.
Eric jest także współproducentem podcastu „Those Who Were There”, zaczerpniętego z Fortunoff Video Archive for Holocaust Testimonies Uniwersytetu Yale. Jest też założycielem i przewodniczącym Stonewall 50 Consortium, organizacji zrzeszającej 240 instytucji non-profit i organizacji zaangażowanych w tworzenie programów, wystaw i materiałów edukacyjnych związanych z historią i kulturą LGBTQ.
👩‍🏫Kyle Velte posiada tytuł LL.M. z Harvard Law School i J.D., summa cum laude, z American University Washington College of Law. Aktualnie jest profesorem na University of Kansas School of Law, gdzie wykłada Evidence, Torts, Employment Discrimination i Sexual Orientation & the Law.
Jej badania dotyczące wpływu na siebie seksualności, płci i prawa, ukazały się w czasopismach prawniczych, w tym w Yale Law & Policy Review, Cardozo Law Review i Connecticut Law Review. Jej ostatnie stypendium naukowe koncentruje się na dostrzeganych napięciach między wolnością religijną a prawami obywatelskimi LGBT.
Złożyła opinie amicus w sprawach Sądu Najwyższego: Stany Zjednoczone przeciwko Windsor, Obergefell przeciwko Hodges, Masterpiece Cakeshop przeciwko Komisji Praw Obywatelskich w Kolorado, R.G. & G.R. Harris Funeral Homes, Inc. przeciwko Komisji Równych Szans Zatrudnienia oraz Fulton przeciwko Miastu Filadelfii. Występowała w mediach, takich jak USA Today i NPR, omawiając kwestie LGBTQ, w tym wolność religijną, prawo antydyskryminacyjne, Tytuł IX i równość małżeństw.
Zanim wstąpiła do akademii prawniczej, przez dziewięć lat zajmowała się skomplikowanymi sporami gospodarczymi w kancelarii prawnej w Denver. Przed rozpoczęciem prywatnej praktyki odbyła dwie aplikacje sędziowskie w Sądzie Najwyższym Stanu Kolorado oraz w 20. Okręgu Sądowym w Boulder w stanie Kolorado.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącej szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Na życzenie do certyfikatu możemy dołączyć suplement z wykazem treści szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
▶𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
❗Opłata promocyjna (tylko jeśli zarejestrujesz się do 19 marca): 599 PLN❗
Opłata standardowa (jeśli zarejestrujesz się przed 26 marca): 799 PLN
Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy na szkolenie będziemy przyjmować na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”.
▶𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐊𝐔𝐑𝐒
Prosimy rejestrować się na kurs przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/2mEyfhDYwEp2B5Kv7
To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.
Ostateczny termin zgłoszeń: 26 marca 2022.
▶𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Center For American Studies drogą wiadomości prywatnej na fanpage’u na Facebooku. Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: prawo, psychologia, aktywizm
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk humanistycznych, Dziedzina nauk społecznych