Trademark Infringement Online – kurs z Prof. Ofodile (J.S.D., LL.M., Harvard Law School)

Data konferencji: 2023-05-31
Miejsce konferencji: Zoom
Organizator: Center For American Studies
Opłata konferencji: 249
Publikacja pokonferencyjna: -
Wiesz czym są domain squatting, combo squatting, typosquatting i domeny-sobowtóry? Lista rodzajów naruszeń znaków towarowych, które występują w Internecie, staje się coraz dłuższa.
Naruszenie znaku towarowego w Internecie ma również miejsce w sytuacji bezprawnego użycia go w tekście reklamy, słowach kluczowych, hashtagach, memach oraz jako fałszywej nazwy użytkownika na platformach społecznościowych.
Istnieje nieskończona liczba możliwości użycia i niewłaściwego wykorzystania cennych znaków towarowych danej marki w Internecie, pociągając za sobą straty finansowe i wizerunkowe.
Kurs “𝐓𝐫𝐚𝐝𝐞𝐦𝐚𝐫𝐤 𝐈𝐧𝐟𝐫𝐢𝐧𝐠𝐞𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐎𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞: 𝐑𝐞𝐚𝐥-𝐖𝐨𝐫𝐥𝐝 𝐒𝐨𝐥𝐮𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐄-𝐂𝐨𝐦𝐦𝐞𝐫𝐜𝐞 𝐋𝐚𝐰𝐲𝐞𝐫𝐬” z Prof. Ofodile (absolwentką Harvard Law School) pokaże Ci 𝐰𝐲𝐳𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚, 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐞 𝐞-𝐛𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐲 𝐧𝐚𝐩𝐨𝐭𝐲𝐤𝐚𝐣𝐚̨ 𝐩𝐫𝐳𝐲 𝐨𝐤𝐚𝐳𝐣𝐢 𝐮𝐳̇𝐲𝐭𝐤𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐨𝐜𝐡𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐬𝐰𝐨𝐢𝐜𝐡 𝐳𝐧𝐚𝐤𝐨́𝐰 𝐭𝐨𝐰𝐚𝐫𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐰 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐜𝐢𝐞, 𝐚 𝐭𝐚𝐤𝐳̇𝐞 𝐰𝐲𝐩𝐨𝐬𝐚𝐳̇𝐲 𝐂𝐢𝐞̨ 𝐰 𝐧𝐚𝐫𝐳𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐧𝐞, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐞 𝐰𝐲𝐤𝐨𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐚𝐬𝐳 𝐰𝐚𝐥𝐜𝐳𝐚̨𝐜 𝐳 𝐢𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐫𝐮𝐬𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚𝐦𝐢.
Z uwagi na transgraniczny charakter e-handlu, kurs prowadzony jest z praktycznego i porównawczego punktu widzenia prawa europejskiego, amerykańskiego i międzynarodowego.
🗓 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Kurs odbędzie się w dwa wieczory: 31 maja i 1 czerwca 2023 online na platformie Zoom.
Prof. Ofodile będzie łączyć się z uczestnikami w czasie rzeczywistym ze Stanów Zjednoczonych. Dokładne godziny szkolenia znajdują się poniżej.
📍𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
✓Zdobędziesz wiedzę na temat różnych rodzajów naruszeń znaków towarowych występujących w e-commerce.
✓Zapoznasz się z prawem Unii Europejskiej, prawem Stanów Zjednoczonych i prawem międzynarodowym regulującym stosowanie i konsekwencje naruszeń znaków towarowych w sferze e-commerce.
✓Poznasz przydatne sposoby służące dochodzeniu roszczeń w sytuacji naruszenia znaku towarowego w Internecie (jednocześnie poznasz zalety i wady każdego z tych sposobów).
✓Dowiesz się, jak bronić swoich klientów gdy to oni zostaną oskarżeni o naruszenie cudzego znaku towarowego w Internecie.
✓Zmierzysz się z najaktualniejszymi problemami z zakresu prawa znaków towarowych w sferze e-commerce.
➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔
𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝟏. 𝐒́𝐫𝐨𝐝𝐚 (𝟏𝟕.𝟑𝟎-𝟐𝟎.𝟑𝟎)
I. Znaki towarowe
• Czym jest znak towarowy?
• Funkcje znaku towarowego
• Strong marks (silne znaki) a Weak marks (słabe znaki) i ich prawne konsekwencje
• Rejestracja znaku towarowego
• Naruszenie znaku towarowego
II. Znaki towarowe w e-commerce (handlu elektronicznym)
• Korzyści płynące ze znaków towarowych stosowanych w e-commerce
• Wyzwania stojące przed znakami towarowymi w e-commerce
III. Naruszenie znaku towarowego online
• Typy naruszeń znaków towarowych online
• Dowody na naruszenia znaku towarowego online
𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝟐. 𝐂𝐳𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤 (𝟏𝟕.𝟑𝟎-𝟐𝟎.𝟑𝟎)
I. Metody dochodzenia roszczeń z tytułu naruszenia znaku towarowego online (w tym istotne plusy i minusy każdej z tych metod)
• Arbitraż międzynarodowy za pośrednictwem Międzynarodowego Systemu Arbitrów Internet Corporation of Assigned Names and Numbers (ICANN)
• Prawo krajowe/sądy krajowe
• Mechanizmy zgodności międzynarodowych dostawców Internetu (Internet Service Providers Compliance Mechanisms)
• Prywatne inicjatywy platform służących do e-handlu (np. Amazon Brand Registry)
• Narzędzia do monitorowania online i działania post-monitorujące
II. Kiedy Twój klient staje przed zarzutem naruszenia znaku towarowego online: najskuteczniejsze sposoby obrony
III. Podsumowanie szolenia
IV. Sesja pytań i odpowiedzi (Q&A) z Prof. Ofodile
📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Uczestnicy otrzymają zestaw przydatnych materiałów, które można wykorzystać do nauki własnej także po zakończeniu kursu.
👩🏼‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐀
Profesor Uché Ofodile jest absolwentką Harvard Law School i University College London. W latach 2021-2022 była Senior Fellow w Kennedy School of Government na Harvard University. Prowadziła wykłady na wielu uniwersytetach na całym świecie, w tym na Columbia University, Tufts University i American University of Armenia. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym nagród przyznanych przez Harvard Law School, Carnegie Council on Ethics and International Affairs, American Bar Association Section of International Law oraz Albert Einstein Institution.
Profesor Ofodile jest autorką licznych rozdziałów książkowych, artykułów i esejów. Jej artykuły ukazywały się w czasopismach prawniczych takich jak Michigan Journal of International Law, Vanderbilt Journal of Transnational Law, Yale Journal of Law and Development, International Legal Materials, The International Lawyer, Transnational Dispute Management, UC Davis Law Review-Online. Obecnie jest zaś profesorem prawa na University of Arkansas School of Law w Fayetteville, gdzie wykłada prawo międzynarodowe i prawo własności intelektualnej.
✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu Center For American Studies.
Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.
➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Koszt uczestnictwa w szkoleniu to 349 PLN.
❗Koszt udziału z rabatem early-bird (obowiązuje tylko w razie rejestracji i uiszczenia opłaty do godz. 23.59 dnia 22 maja 2023) to tylko 249 PLN❗
Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):
✍️𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐊𝐔𝐑𝐒
Więcej informacji o rejestracji na szkolenie:
Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.
Uwaga: radzimy nie zwlekać z rejestracją. Ze względu na charakter kursu, liczba miejsc jest ograniczona.
Ostateczny termin zapisów: 26 maja 2023.
➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia, pani Rity Tomala, na adres tomala@cfasofficial.com.
Do zobaczenia online!
Dyscyplina naukowa: Prawo
Dziedzina naukowa: Dziedzina nauk społecznych