MATERIAŁY FILMOWE

Doktorat wdrożeniowy

Praca zawodowa w połączeniu z rozwojem naukowym to cel, który przyświeca wielu młodym ludziom. W tym materiale zapoznacie się Państwo z pojęciem doktoratów wdrożeniowych.

Dowiecie się, jakie korzyści płyną z obrania tej ścieżki oraz jakie wyzwania stoją przed osobami, które decydują się na dwutorowy rozwój.

#PhDkomercjalizacja

Uniwersytety III generacji

Uniwersytet przedsiębiorczy i innowacyjny to kolejna odsłona polskich instytucji naukowych.  W tym materiale dowiecie się Państwo jak rozpocząć działania z korzyścią dla instytucji naukowych, przedsiębiorstw oraz oczywiście dla nas.

Dowiecie się, jakie korzyści płyną z założenia start-upu, spin-offu czy spin-outu oraz na kogo możemy liczyć przy stawianiu pierwszych kroków w biznesie połączonym z nauką.

#PhDkomercjalizacja

Planowanie kariery

Jeśli nie możecie się Państwo zdecydować, czy obrać ścieżkę naukową czy biznesową, to ten materiał w tym Państwu pomoże. W tym materiale dowiecie się Państwo jak ważne jest dobre planowanie oraz co należy uwzględnić przy planowaniu dalszego rozwoju.

Dowiecie się, jakie działania należy podjąć aby rozwój był przemyślany i świadomy, a także jakie instytucje mogą nam pomóc przy dalszym rozwoju.

#PhDkomercjalizacja

Granty na styku nauki z biznesem

Granty naukowe i badawcze to trampolina do dalszego rozwoju i realizacji swoich biznesowo-naukowych planów. W tym materiale dowiecie się Państwo jakie są oferty grantowe na rynku oraz jakie instytucje finansujące warto obserwować.

Dowiecie się, jakie podmioty oferują granty dla naukowców, chcących realizować swoje badania na styku nauki z biznesem.

#PhDkomercjalizacja

Komercjalizacja nauki

Należy komercjalizować naukę. Łatwo powiedzieć, jednak jak to zrobić i czym w zasadzie jest komercjalizacja?  W tym materiale dowiecie się Państwo czym jest komercjalizacja, w jaki sposób należy traktować nasze naukowe osiągnięcia i kto może wspomóc nas w tym procesie.

Dowiecie się, jakie korzyści płyną z komercjalizacji nauki oraz jakie wielkie wyzwania stoją przed przedsiębiorcami i naukowcami.

#PhDkomercjalizacja

 
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymanych w 2023 r. w ramach konkursu “Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.