Diploma in Foreign Policy and Security Studies

Rodzaj ogłoszenia: Inne
Czas trwania ogłoszenia: 2023-04-30

Szanowni Państwo!

Center For American Studies ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w programie dyplomowym z zakresu polityki zagranicznej i nauk o bezpieczeństwie z ekspertami ze Stanów Zjednoczonych: “Diploma in Foreign Policy and Security Studies”.

Wojna na Ukrainie przewartościowała postrzeganie polityki bezpieczeństwa. Dotychczasowe zagrożenia, takie jak np terroryzm, ustąpiły miejsca pełnowymiarowym konfliktom. Rzetelna wiedza jest niezbędna do właściwego zrozumienia współczesnych procesów zachodzących w polityce międzynarodowej naszego regionu.“Diploma in Foreign Policy and Security Studies” to program oparty na transatlantyckiej platformie wymiany myśli i współpracy akademickiej, która pomoże zrozumieć najważniejsze procesy zachodzące w obszarze bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.

Program “Diploma in Foreign Policy and Security Studies” składa się z pięciu 90-minutowych kursów (z sesjami Q&A), z naukowcami z najlepszych amerykańskich uniwersytetów, podsumowany międzynarodową konferencją naukową z udziałem ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa i polityki zagranicznej. Ukończenie całego programu uprawnia do otrzymania “Diploma in Foreign Policy and Security Studies”.

KIEDY?

Kursy składające się na program “Diploma in Foreign Policy and Security Studies” odbywają się w miesięcznych odstępach od marca do sierpnia 2023 w następujących terminach:

✓ 28.03.2023 (wtorek między 18:30 a 20:00 CET) – kurs nr 1
✓ 26.04.2023 (środa od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 2
✓ 24.05.2023 (środa od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 3
✓ 14.06.2023 (środa od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 4
✓ 26.07.2023 (środa od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 5
✓ 18.08.2023 (piątek od 16:30 do 21:00 CET) – International Conference on Foreign Policy & Security StudiesCET to czas berliński/paryski/praski/warszawski. Wszystkie kursy i konferencja będą odbywać się online na platformie Microsoft Teams.

DLACZEGO WARTO

✓ Zrozumiesz problemy polityki zagranicznej i bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz rolę Stanów Zjednoczonych w regionie.
✓ Uzyskasz dostęp do fachowej wiedzy naukowej z zagadnień, które zdominowały od roku przestrzeń publiczną.
✓ Staniesz się częścią transatlantyckiej platformy wymiany opinii.
✓ Rozwiniesz kompetencje językowe, które przydadzą Ci się w pracy zawodowej i środowisku międzynarodowym.
✓ Weźmiesz udział w międzynarodowej konferencji naukowej z ekspertami z najlepszych amerykańskich uniwersytetów (udział bierny w konferencji jest dla uczestników programu bezpłatny).

DIPLOMA IN FOREIGN POLICY AND SECURITY STUDIES PROGRAM

1 – The War in Ukraine: Putin’s Miscalculations, International Implications, and U.S. Response, Jaro Bilocerkowycz – University of Dayton, Ohio (March 28)

2 – NATO Engagement in the War in Ukraine, Charles Kupchan – Georgetown University (April 26)

3 –  American and NATO Foreign Policy in Eastern Europe, with Special Emphasis on Ukraine and Russia, Collin Anderson – University at Buffalo New York (May 24).

4. How the U.S. and the EU’s Failure to Create a Sustainable Anti-corruption Civil Society Sector in Eastern Europe Led to the Rebirth of Populism and Russophilia in the Region, Svet Derderyan – University of Colorado Boulder (June 14)

5. Ukrainian Democracy & Russia’s War Against Ukraine, Sarah Wilson Sokhey – University of Colorado Boulder (July 26)\

6. International Conference on Foreign Policy & Security Studies (August 18,19)

CO JEŚLI SPÓŹNIE SIĘ Z ZAPISAMI LUB BĘDĘ MIAŁA/Ł PROBLEMY Z INTERNETEM PODCZAS SPOTKANIA

Przygotowaliśmy specjalne rozwiązanie, dzięki któremu nawet jeśli spóźniłaś/eś się z zapisami na program lub z jakiejkolwiek innej przyczyny nie mogłaś/eś wziąć udziału w danym kursie w sposób synchroniczny (łącząc się w czasie rzeczywistym), damy Ci możliwość odtworzenia kursu w dogodnym dla siebie czasie (w przeciągu miesiąca od dnia kursu).

Rozwiązanie to wynika z naszego zrozumienia sytuacji wojennej na Ukrainie, przerw w dostawach prądu i innych problemów technicznych. Jeśli znajdziesz się w tego typu sytuacji, prosimy o kontakt z koordynatorem kursu, panem Olafem Hajnoszem, pod adresem hajnosz@cfasofficial.com, który rozpatrzy Państwa przypadek indywidualnie.

PROWADZĄCY:

Jaro Bilocerkowycz – University of Dayton Ohio

Jaro Bilocerkowycz uzyskał tytuł licencjata na Eastern Illinois University oraz tytuł magistra i doktora na University of Washington. Zajmuje się Ukrainą, Rosją, polityką europejską, bezpieczeństwem narodowym USA i stosunkami międzynarodowymi. Jego publikacje obejmują: “Soviet Ukrainian Dissent: A Study of Political Alienation”; Rozdział w “The Problem of Sexual Trafficking in Post-Communist Europe”; “Children’s Human Rights – Progress and Challenges”; “A New Cold War Emerges as Russia Launches Full Scale Invasion of Ukraine”. Przyczynił się do powstania 23 artykułów w World Book Encyclopedia, jak również artykułów dla Encyclopedia Americana i Encyclopedia of Ukraine. Obecnie Jaro Bilocerkowycz jest profesorem nadzwyczajnym nauk politycznych na Uniwersytecie w Dayton w Ohio.

Charles Kupchan – Georgetown University

Charles Kupchan uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Harvarda oraz tytuł magistra i doktora na Oxfordzie. Kupchan pełnił funkcję asystenta prezydenta i starszego dyrektora ds. europejskich w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu Baracka Obamy. Był również dyrektorem ds. europejskich w NSC (Rada Bezpieczeństwa Narodowego) podczas pierwszej administracji Clintona. Przed dołączeniem do NSC Clintona pracował w U.S. Department of State on the Policy Planning Staff. Wcześniej był profesorem politologii na Princeton University. Jest autorem książki “No One’s World: The West, the Rising Rest, and the Coming Global Turn” (2012), “How Enemies Become Friends: The Sources of Stable Peace” (2010), “The End of the America Era: U.S. Foreign Policy and the Geopolitics of the Twenty-first Century” (2002), “Power in Transition: The Peaceful Change of International Order” (2001), “Civic Engagement in the Atlantic Community” (1999), “Atlantic Security: Contending Visions” (1998), “Nationalism and Nationalities in the New Europe” (1995), “The Vulnerability of Empire” (1994), “The Persian Gulf and the West” (1987) oraz licznych artykułów o tematyce międzynarodowej i strategicznej. Kupchan jest profesorem stosunków międzynarodowych w School of Foreign Service and Government na Georgetown University.

Collin Anderson – University at Buffalo (New York)

Collin Anderson ukończył licencjat oraz napisał doktorat na University at Buffalo, a tytuł magistra na University of New York. Jego zainteresowania skupiają się na polityce europejskiej oraz bezpieczeństwie i strategicznych badaniach nad pozycją Stanów Zjednoczonych na świecie. Na uniwersytecie prowadzi zajęcia z takich przedmiotów: Polityka Europy Wschodniej, Rosyjska Polityka Zagraniczna, Problemy Stosunków Międzynarodowych czy Porównawcza Polityka Zagraniczna. Jest autorem książek “Changes in Russian Propaganda: A Qualitative Comparison of Soviet and Russian Propaganda:, “The Influence of State-run Media on Peace Treaty Stability” oraz “The Influence of State-run Media on Civil War Severity”. Collin Anderson jest członkiem American, Midwest and Southern Political Science Association. Obecnie jest profesorem na University at Buffalo, New York.

Svet Derderyan – University of Colorado Boulder

Dr. Derderyan ukończył ekonomię i stosunki międzynarodowe z wyróżnieniem na Hamilton College w Nowym Jorku, zaś tytuł doktora nauk politycznych uzyskał na University of North Carolina Chapel Hill. Wcześniej pracował jako konsultant w MarketBridge w Waszyngtonie i Toronto w Kanadzie jako analityk bankowości inwestycyjnej w Merrill Lynch w Nowym Jorku oraz jako asystent legislacyjny w Senacie Stanów Zjednoczonych (Senacka Komisja Finansów USA, Sen. Max Baucus D-MT). Wykładał politykę amerykańską na Wake Forest University i stosunki międzynarodowe na Elon University. Jego ostatnia współautorska publikacja, “Measuring International Authority: A Postfunctionalist Theory of Governance, Vol. III” (2017) wyjaśnia ewoluujący autorytet i strukturę 76 najbardziej znaczących organizacji międzynarodowych od lat 50. XX wieku. Oprócz badań i zajęć ze studentami, Dr. Derderyan wygłosił wiele prelekcji na temat korupcji, stosunków europejsko-rosyjskich i amerykańsko-rosyjskich w epoce postzimnowojennej oraz postaw obywatelskich w promowaniu demokracji. Dr. Svet Derderyan jest wykładowcą nauk politycznych na University of Colorado Boulder oraz na University of Denver.

Sarah Wilson Sokhey – University of Colorado Boulder

Sarah Wilson Sokhey otrzymała tytuł licencjacki Magna Cum Laude na Catholic University of America. Ukończyła studia magisterskie i doktorskie na Ohio State University. W swojej pracy naukowej zajmuje się związkami między polityką a ekonomią, w tym reformami polityki gospodarczej i społecznej oraz relacjach biznes-państwo, zwłaszcza w Rosji i krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej. Jej prace były publikowane w różnych czasopismach, w tym w Party Politics, Europe-Asia Studies oraz Economics & Politics, a także otrzymywały wsparcie od International Research & Exchanges Board (IREX) oraz Social Science Research Council (SSRC). Pisała dla Washington Post. Sokhey jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Kolorado, dyrektorem Studio Undergrad Research Lab oraz dyrektorem ds. szkoleń w Instytucie Nauk Behawioralnych. Jest również członkiem grupy PONARS Eurasia, sieci ponad 100 ekspertów akademickich specjalizujących się w tematyce Rosji i Eurazji.

JĘZYK SZKOLENIA

Program realizowany jest w języku angielskim. Prowadzący dołożą wszystkich starań, aby kursy były intuicyjne i zrozumiałe dla nienatywnych użytkowników języka angielskiego. Ewentualne wątpliwości i skomplikowane terminy zostaną wyjaśnione w czasie rzeczywistym.

CERTFIKAT

Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane.Każdy uczestnik w razie ukończenia co najmniej 4 z 5 kursów Diploma in Foreign Policy and Security Studies – włączywszy w to udział bierny (jako słuchacz) w konferencji “International Conference on Foreign Policy & Security Studies” – otrzyma cyfrowy dyplom poświadczający ukończenie 12-godzinnych studiów (Diploma in Foreign Policy and Security Studies).

Cyfrowy dyplom w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.

Do dyplomu może zostać dołączony transkrypt z oceną w razie przystąpienia przez Uczestnika do testu końcowego (udział w teście nie jest obowiązkowy, jednakże jest on niezbędny dla uzyskania transkryptu).

KOSZT UDZIAŁU

Czesne za cały Diploma in Foreign Policy and Security Studies wynosi 499 PLN.W razie wniesienia opłaty z góry, koszt udziału w całym programie uprawniający do otrzymania Diploma in Foreign Policy and Security Studies to tylko 249 PLN (zamiast 499 PLN).Link do łatwych e-płatności (karta, Przelewy24, BLIK):

https://buy.stripe.com/00g5kBgSt6PNeJ2bNk

Istnieje oczywiście możliwość otrzymania faktury VAT (faktury wystawiamy po zaksięgowaniu wszystkich wpłat). Prosimy o umieszczenie prośby o wystawienie faktury w formularzu rejestracyjnym.

REJESTRACJA

Więcej informacji i rejestracja na szkolenie:
https://forms.gle/4iiytnoUo3NZHt2a9To wszystko! Formularz automatycznie generuje potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.Radzimy nie zwlekać z rejestracją. Liczba miejsc jest ograniczona.

PYTANIA

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo do Koordynatora szkolenia, pana Olafa Hajnosza, na adres: hajnosz@cfasofficial.com
Pan Olaf z przyjemnością Państwu pomoże.