Konferencja Ogólnopolska “Medyczne Targi Wiedzy”

Mamy przyjemność ogłosić, że w dniach 1-2 grudnia 2023 r. w Krakowie odbędzie się IV Edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Medyczne Targi Wiedzy”. Spotkanie to zgromadziło w poprzednich latach ponad 600 studentów reprezentujących wszystkie kierunki medyczne. Motywem przewodnim Konferencji jest interdyscyplinarność w medycynie, a do udziału zapraszamy zarówno studentów, jak i doktorantów.

Uczestnictwo aktywne i bierne w wydarzeniu jest w pełni bezpłatne. Konferencja organizowana jest przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Fundację „Manuskrypt”.

W ramach wydarzenia odbędzie się 14 sesji naukowych w następujących kategoriach: lekarski internistyczny, lekarski zabiegowy, case report, ortopedia i fizjoterapia, nauki przedkliniczne, farmacja, stomatologia, pielęgniarstwo i położnictwo, humanistyka medyczna, zarządzanie w ochronie zdrowia, dietetyka, nowoczesne technologie w medycynie, sesja doktorancka oraz anglojęzyczna. W każdej sesji wyłonionych zostanie po dwóch zwycięzców, którzy otrzymają nagrody o wartości 500 zł za pierwsze miejsce i 300 zł za drugie miejsce, natomiast podczas sesji prac zwycięskich dla pierwszych trzech miejsc przewidziano nagrody o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł.

Pierwszy dzień zostanie zwieńczony oficjalną inauguracją, uroczystym bankietem oraz wieczorem poetyckim. Drugiego dnia odbędą się warsztaty praktyczne z zakresu kardiochirurgii, elektrokardiografii, ultrasonografii, mikrochirurgii, szycia chirurgicznego, fizjoterapii, zakładania gipsu, oraz umiejętności miękkich. Konferencja zostanie podsumowana sesją prac zwycięskich.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem: Ministra Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

Uczestnikom aktywnym zapewniamy:

  • całodniowy kącik gastronomiczny z kawą, herbatą napojami i słodkimi przekąskami
  • ciepłe posiłki w oba dni konferencji w przerwie obiadowej
  • zestaw powitalny z materiałami konferencyjnymi.

Rejestracja uczestników aktywnych trwa tylko do 28 października 2023 r. i odbywa się poprzez stronę internetową.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.