Work & Science Forum – targi pracy dla doktorantów

Krajowa Reprezentacja Doktorantów organizuje pierwsze ogólnopolskie targi dla doktorantów – Work&Science Forum.Wydarzenie odbędzie się online w dniach 27-29.05.2021. 

Oprócz części targowej zaplanowana została także część wystawowa, na którą składać się będą liczne wykłady w stylu TEDoraz panele eksperckie. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych szkoleniach z umiejętności miękkich, prowadzonych w niewielkich grupach warsztatowych.  

Organizowane targi to odpowiedź Krajowej Reprezentacji Doktorantów na wyzwania stojące na drodze efektywnego transferu wiedzy ze społeczności akademickiej do świata biznesu. Wielu młodych naukowców jako jedyną ścieżkę swojego rozwoju postrzega karierę akademicką lub znalezienie pracy w jednym z instytutów badawczych. Często doktoranci zaniedbują także rozwijanie swoich umiejętności miękkich i zdobywanie kontaktów biznesowych, co przekłada się na niską świadomością na temat możliwości rozwoju w sektorze prywatnym. Celem wydarzeniajest promocja innowacyjnej gospodarki oraz edukacja doktorantów i kandydatów do szkół doktorskich w zakresie nawiązania współpracy naukowej z przemysłem. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Polska Akademia Nauk oraz Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Piotr Mazurek. Partnerami wydarzenia są Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oraz e-czasopismo dla naukowców, dydaktyków i doktorantów PWN Nauka.  

Nasz portal objął te niezwykłe wydarzenie patronatem medialnym.